//

Єврокомісія розвиває діалог з церквами з питань релігійної свободи

За підтримки Європейської Комісії 30 березня відбувся семінар-діалог на тему «Свобода релігії: фундаментальне право у стрімко мінливому світі», повідомляє Інститут релігійної свободи.

 

Захід спільно організували Комісія конференцій єпископів Європейського співтовариства (COMECE) і Комісія «Церква і суспільство» Конференції Європейських Церков (CEC) спільно з Бюро європейських політичних радників Європейської Комісії (BEPA).

 

Діалог був присвячений дії Єврокомісії в підтримку свободи віросповідання як всередині, так і за межами Європи, відповідно до Лісабонського Договору.

 

Обговорення проблематики релігійної свободи, яке тривало цілий день, у програмі було розділено на три секції. А саме: «Свобода віросповідання в контексті, встановленому Лісабонським Договором», «Актуальні проблеми свободи релігії в ЄС» і також «Релігійні меншини за межами ЄС: боротьба за захист загальних прав і спільного громадянства».

 

Як повідомили представники Європейського Центру права та справедливості (ECLJ), діалог був дуже відкритий, конструктивний і щирий. Співмодераторами під час дискусії були Генеральний секретар COMECE професор Петро Мазуркевич, генеральний директор BEPA пан Жан-Клод Тібульт та директор Комісії «Церква і суспільство», заступник генерального секретаря CEC єпископ Рюдігер Нолл.

 

В обговоренні порушених питань взяли участь представники християнських церков різних конфесій (католики, протестанти та православні), урядовці Єврокомісії та представники її структур – Агенції ЄС з фундаментальних прав та Європейської служби зовнішньої діяльності (EEAS).

 

Семінари-діалоги мають давні традиції розвитку співпраці між Європейською Комісією та церквами у Європі. З моменту свого заснування на початку 1990-х, вони постали як важливий дискусійний форум з питань, що становлять взаємний інтерес. Такий діалог передбачає відкритий обмін думками з актуальних питань політики ЄС та являє собою важливий елемент відкритого, прозорого і регулярного діалогу між Церквами Європи та керівництва Єврокомісії.

 

Семінари-діалоги з проблематики релігійної свободи зазвичай проводяться два рази на рік.

 

Згідно Лісабонського Договору роль діалогу Європейського Союзу із громадськістю від гарної практики підвищилася до рівня юридичного обв’язку, закріпленого законодавчо.  Зокрема, у частині 3 статті 17 зазначено: “Визнаючи їх ідентичність та особливий внесок, ЄС повинен підтримувати відкритий, прозорий і регулярний діалог з церквами та [неконфесійними] організаціями”.