//

У Києві за участі Блаженнішого Любомира говорили про сопричастя духовності богопосвячених осіб та мирян

«Дуже важливо, щоби церковна спільнота краще розуміла важливість богопосвячених осіб для Церкви, але також і ми, дорогі брати і сестри, маємо собі зрозуміти, чим ми можемо послужити для духовного життя у цілій нашій Церкві». Про це в суботу у Києві в монастирі Святого Василія Великого під час конференції «Сопричастя духовності богопосвячених осіб та мирян» сказав Блаженніший Любомир.

 

У день свого 78-ліття духовний провідник греко-католиків уділив своєю особливою увагою питання перспектив співпраці монашества і мирян в УГКЦ. Під час конференції, організованої Митрополичою Комісією у справах монашества, Блаженніший Любомир не лише виголосив своє вітальне слово, а й активно долучився до обговорень доповідей учасників події. У конференції у Києві взяли участь богопосвячені особи та миряни із Київської архиєпархії та інших Екзархатів зі східних теренів України, а також представники інших єпархій УГКЦ.

 

У своєму слові до учасників конференції Блаженніший Любомир також не оминув і дражливих тем, які стосуються участі монашества у житті суспільства. Згадавши минуле у США, де саме на богопосвячених особах лежала опіка школами та шпиталями, Блаженніший зауважив, що у багатьох випадках монашество сприймали як дешеву робочу силу: «В ті часи навіть початкуючий учитель в Америці мав від 4 тисяч доларів. Це були добрі гроші. А богопосвячені особи – повне утримання і 35 доларів на місяць». На думку Блаженнішого Любомира, можливо, саме таке ставлення до монашества обділило сучасну Америку покликаннями до богопосвяченого життя, що своєю чергою спричинило таку ситуацію, коли школи, які діяли при Церкві, закриваються, а шпиталі – передаються державі. «Я сердечно вітаю цю ініціативу такої теми, такої дискусії, - сказав Блаженніший Любомир. – Це є добрий початок солідної роботи».

 

Звертаючись до присутніх, єпископ-помічник Київської архиєпархії Владика Йосиф (Мілян) зауважив, що конференція проходить у Рік молитви за покликання до богопосвяченого життя. Владика наголосив, що напрацювання конференції є також важливим кроком у підготовці до цьогорічної сесії Патріаршого Собору, який відбуватиметься у вересні у Бразилії і буде присвячений монашому життю.

 

«Богопосвячені особи є серцем Церкви», - пригадала слова Блаженнішого Любомира головна настоятелька Згромадження Сестер Пресвятої Родини сестра Наталія Мельник, зауваживши, що серце нічого не продукує, але без нього ніякі інші органи не змогли би працювати. «Наше завдання – справді бути тими, хто дає поштовх», - сказала сестра Наталія і зупинилася на темі внутрішнього світу богопосвяченої особи. У своїй співдоповіді ігумен монастиря Святого Василі Великого о. Василь Тучапець, ЧСВВ, вів мову про практичне ділення духовними цінностями.

 

Від мирян мала слово Голова Патріаршого товариства Святого Володимира п. Олена Ганцяк-Каськів. Вона виголосила доповідь «І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі». Власним досвідом співпраці з богопосвяченими особами та впровадження у школах предмету «Християнська етика» поділилася пані Леся Сабара зі Львова, а модерував конференцію о. Петро Баран, ЧНІ.

 

У другій половині дня учасники конференції працювали у групах, де обмінювалися особистим досвідом співпраці між богопосвяченими особами та мирянами, а також випрацьовували рекомендації стосовно подальшої сопричасної духовної праці. Конференція, що тривала увесь день, розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією, а завершилася вечірньою службою у храмі Святого Василія Великого на Львівській площі у Києві.

 

 

Департамент інформації УГКЦ