//

У баварському музеї виставили взуття Бенедикта XVI

У відкритому в 1995 р. в Ландсбергу-на-Лехе історичному музеї взуття, де експонується близько 2000 пар взуття, виготовлених шевцями XIII - XXI ст., з'явився новий експонат – червоні черевики, що належали Папі Римському Бенедикту XVI, повідомили баварські ЗМІ.


Цей приватний музей, заснований місцевим майстром 68-річним Генрі Пфланцом, предки якого з 1625 р. мали в місті майстерню, спеціалізується на колекціонуванні взуття знаменитих людей.


У музеї багато світових знаменитостей залишили своє взуття, яке тепер розглядають відвідувачі. До найвідоміших пар взуття (наприклад, короля Людвіга II Баварського, Єлизавети, імператриці Австрії, колишнього канцлера ФРН Гельмута Шмідта і його наступника - Гельмута Коля і ін.) недавно додалися італійські шкіряні черевики 42 розміру з гардеробу Бенедикта XVI.


Папське взуття — це червоні шкіряні напівчеревики, які не слід плутати з домашніми папськими мештами або єпископськими сандалями, що є літургійним взуттям всіх єпископів латинського обряду. Папські черевики як історичний елемент одягу єпископа Риму завжди мали червоний - офіційний папський колір.


Папа Римський традиційно носив мешти (італ.- pantofole) всередині своїх резиденцій і шкіряні напівчеревики за їх межами. Домашні папські мешти були зроблені з червоного оксамиту або шовку і були прикрашені золотою тасьмою і золотим хрестом посередині, прикрашеним рубінами. До 1-ої половини XX ст присутні у Ватикані на аудієнції у Папи Римського, за традицією, ставали на коліна і цілували один з мештів понтифіка.


Павло VI (1897 - 1978) мав червоні папські мешти, але традицію їх носіння перервав Іван Павло II, що вважав за краще носити напівчеревики з кордовської шкіри, зроблені в його рідній Польщі. Проте, Павло VI, Іван Павло I і Іван Павло II були поховані в червоних шкіряних папських черевиках.


Папа Бенедикт XVI відновив традицію використання червоних папських черевик, схожих до тим, які носив Павло VI. Нині їх виготовляє для понтифіка папський чоботар Адріан Стефанеллі (Новара).


Відповідно до інформації, отриманої в Ландесбергському музеї, у вітрині виставлені папські черевики, які понтифік носив під час свого перебування в Шотландії 16 вересня 2010 р. Папські черевики також знаходяться не лише в Баварії, але і в приватній колекції німецького музею в Кіркелі (федеральна земля – Рейнланд-Пфальц і Саар).

Джерело: www.sedmitza.ru