//

Церква в Чехії має 14 нових блаженних

У чеській столиці проголосили блаженними 14 францисканців, які померли мученицькою смертю 1611 року, це перша беатифікація, що відбулась у Році Віри, і перша на чеських теренах.

 

Беатифіковані монахи-францисканці належали до різних національностей, окрім чехів були французи, іспанці, голландці, німці та італійці. Вони приїхали до Праги 1604 року для відновлення тамтешньої катедри Діви Марії Сніжної, яку знищили під час релігійних битв, що вели в Чеській Республіці з часу гуситів до пізньої Реформації.

 

Брати менші хотіли служити серед місцевого населення, ті, що були іноземцями, вивчили для цього чеську мову, вони були свідомі небезпеки і готові померти за католицьку віру. Коли іноземні наймані війська Леопольда Габсбурга, єпископа Пассави, розграбували Прагу, городяни за безпідставним звинуваченням у співпраці з окупантами жорстоко вбили усіх монахів 1611 року.

 

Беатифікацію в Празькому Соборі від імені Папи провадив префект з канонізації святих, кардинал Анджело Амато.

 

На запитання, чи ця беатифікація не зіпсує екуменічних стосунків, кардинал відповів, що навпаки, ці стосунки можуть покращитись.

 

«Метою урочистої беатифікації цих героїчних монахів не є посмертна помста, але спроба закликати всіх нас перемагати зло добром. Ми пам'ятаємо слова Христа, які перевернули з ніг на голову усю людську логіку: «Любіть ворогів ваших, робіть добро тим, хто вас ненавидить, благословляйте тих, хто проклинає вас, і моліться за тих, хто вас очорнює». Чотирнадцять празьких мучеників посилають нам виклик, щоб ми протистали всьому злу через прощення і братерство. Водночас розбудимо добро, що лежить в основі кожного людського серця. Глум над священним місцем і вбивство чотирнадцяти осіб, відданих Богові, є трагічним контрастом з їхнім добрим життям. Блаженні мученики не плекали ненависті, але молилися, працювали і творили добро. Вони були покірними свідками любові до Христа, Його Голготи, Його прощення. Їхня беатифікація закликає до миру, братерства і радості. Тепер нам потрібно мирно співіснувати і розуміти одне одного. Пророщуймо їхнє добре насіння, щоб стати могутнім деревом, що родить квіти і плоди для поєднання людства і братерства», – сказав кардинал Амато.

 

За матеріалами pl.radiovaticana.va