//

Опублікована книга-збірка інтерв'ю Івана Павла II

Презентація книги «Попутники. Інтерв'ю Івана Павла II під час польотів» («Compagni di viaggio - Interviste al volo con Giovanni Paolo II») відбулася на радіо Ватикану. Бесіди Папи з журналістами, що увійшли до цієї книги, проходили в літаку під час багаточисельних поїздок польського понтифіка. Склала збірку ватиканська журналістка Анджела Амброджетті.


Збірка бесід створена на основі аудіозаписів, наданих директором радіо Ватикану священиком Федеріко Ломбарді. Розшифрованих інтерв'ю вистачило на 400-сторінковий том. При цьому Ломбарді зазначив, що в архіві радіо Ватикану збереглося ще багато нерозшифрованих аудіозаписів подібних інтерв'ю.


Кардинал Роберто Туччі, який у минулому займався організацією поїздок Івана Павла II, назвав опубліковані матеріали «справжнім скарбом». За словами кардинала, зібрані в книзі інтерв'ю дозволяють усвідомити «безпосередність» польського понтифіка, яка менш помітна в офіційних промовах. Туччі зазначив, що Папа був готовий вільно відповідати на будь-які питання, з журналістами він говорив легко і невимушено, часто жартував.


В той же час, відзначивши невимушеність зібраних в книзі розмов, кардинал припустив, що колишній глава папської прес-служби Хоакін Наварро-Вальс все ж підказував понтифікові, якого роду питань очікувати.


При складанні збірки Анджела Амброджетті керувалася не хронологічним, а географічним принципом. Таку логіку побудови підказав сам матеріал: за 26,5 років свого понтифікату Іван Павло II відвідав п'ять континентів. Книга супроводить передмова о.Федеріко Ломбарді і список журналістів, які розмовляли з Папою в літаку.


На презентації учасники зіставили стиль двох понтифіків і зазначили, що манера Івана Павла II відрізняється більшою невимушеністю, а манера Бенедикта XVI – більшою строгістю. Крім того, зайшла мова про те, чи змінилася за останній час швидкість поширення інформації: за словами о.Федеріко Ломбарді, сьогодні висловлювання  Бенедикта XVI потрапляють в ЗМІ миттєво.

 

Джерело: www.blagovest-info.ru