//

Молитва Папи Бенедикта XVI в санктуарії Пречистої Діви Марії Милосердя дель-Кобре

Другий день перебування Папи на Кубі (27 березня 2012 р.) розпочався з відвідин санктуарію Пречистої Діви Марії Милосердя дель-Кобре. Прибувши до святині, «Паломник милосердя», як його названо з нагоди цієї подорожі, помолився перед Найсвятішими Тайнами, а тоді приклякнув перед статуєю Пресвятої Богородиці. Як і всі прочани, Святіший Отець запалив свічу та проказав спеціальну молитву до Пречистої Діви Милосердя, тобто виконав спеціальний ритуал для отримання прочанином повного відпусту. Далі святиню наповнив спів хору, який заспівав гімн на честь Небесної Покровительки Куби.

 

Після молитви Бенедикт XVI звернувся з коротким привітанням до присутніх. «Я прийшов, як паломник, до дому благословенного зображення Пресвятої Богородиці Милосердя. Її присутність у цій місцевості Ель-Кобре є дарунком небес для всіх кубинців», – сказав він.

 

Звертаючись до присутніх, Папа попросив, щоб вони передали всім його вітання, щоб усі досвідчили розради та скріплення у вірі. «Дайте знати всім, кого зустрінете, далеким і близьким, що я ввірив Богоматері майбутнє вашої батьківщини, щоб вона йшла вперед на шляху оновлення та надії, для більшого добра усіх кубинців. Я молився до Пресвятої Діви, – вів далі Святіший Отець, – також в наміреннях всіх, хто страждає, всіх, хто позбавлений свободи та перебуває далеко від дорогих їм людей, або переживають хвилини великих труднощів».

 

Бенедикт XVI зазначив, що молився також за молодь, щоб юнаки і дівчата були справжніми Христовими друзями «та не піддавалися пропозиціям, які за собою залишають смуток». Окрему молитовну згадку Римський Архиєрей присвятив нащадкам вихідців з Африки, тим, які в недалекому Гаїті ще досі страждають від наслідків землетрусу, що стався там два роки тому. «Я не забув і численних селян та їхні родини, які бажають якомога інтенсивніше жити Євангелієм в своїх домівках, та вчиняють їх осередками місії та служіння Пресвятої Євхаристії», – сказав Святіший Отець, закликаючи всіх синів і доньок цієї землі, за прикладом Пресвятої Діви, «будувати своє життя та міцній скелі, якою є Ісус Христос, працювати на користь справедливості, бути служителями милосердя та витривалими у випробуваннях». «Нехай ніхто і ніщо не відбере у вас внутрішньої радості, так характерної для кубинської душі. Нехай Господь вас благословить», – побажав Бенедикт XVI.

 

З санктуарію Пречистої Діви Марії Милосердя дель-Кобре Папа від’їхав до аеропорту в Сантьяго-де-Куба, звідки відлетів до Гавани.

 

Джерело: Радіо Ватикан