//

Бенедикт XVI скерував послання на Всесвітній день продовольства

16 жовтня у світі відзначається Всесвітній день продовольства, який цього року проходив під девізом "Ціни на продукти харчування: від кризи до стабільності". З цього приводу Бенедикт ХVI скерувавспеціальне послання на ім'я Генерального глави ООН у справах продовольства і розвитку сільського господарства (ФАО).

 

Святіший Отець нагадав про велику трагедію голоду, яка торкнулася країн західної Африки, велику економічну кризу, яка торкнулася різних секторів економіки, особливо сільське господарство. "Вона не повинна розглядатися, як вторинна діяльність, але як мета будь-якої стратегії зростання та всебічного розвитку. Це дуже важливо в момент, коли ресурси продовольства все більше залежать від їхніх цін і від кліматичних змін", - написав Папа.

 

Святіший Отець зазначив, що неможливо мовчати перед фактом, що незважаючи на досягнутий прогрес майбутнє людської сім'ї вимагає нового імпульсу для подолання невпевненості. "Незважаючи на глобальний вимір, в якому ми живемо, є явні ознаки глибокого поділу між тими, кому не вистачає на щоденний прожиток і тими, хто має значні ресурси і часто використовує їх не в харчових цілях, а навіть знищують їх», - написав Понтифік.

 

Перед обличчям драми голоду цей день повинен нагадати всім про те, щоб кожна людина мала сьогодні і завтра вільний доступ до необхідних харчових ресурсів, і щоб сільськогосподарський сектор отримав достатні інвестиції та ресурси, які б спричинилися до стабільності сільськогосподарської продукції.

 

Святіший Отець закликав, щоб міжнародні кооперативи робили значний внесок у "інфраструктуру сільських територій, у систему зрошення, у транспорт, в організацію ринків, у формацію i розповсюдження відповідних технік землеробства, тобто здатних краще використовувати людські, природні та суспільно-економічні ресурси, доступні в більшості на місцевому рівні".

 

Папа підкреслив, що з цієї точки зору ФАО повинна забезпечити всіх жителів нашої планети відповідним харчуванням, охороною прав хліборобів і цінностями, які вимагає сільський світ.

 

За матеріалами Ватыканскае радыё