//

«Ми хочемо бути Церквою свобідною»

«Ми стали на такому становищі, що не хочемо приймати пожертв від офіційних органів. Бо це завжди тягне за собою певну, я назву це, «вдячність». Ми хочемо бути Церквою свобідною, щоби пожертви не перешкодили нам сказати правду, коли її треба сказати». Про це Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир сказав у традиційному Різдвяному інтерв’ю «5 каналові», відповідаючи на запитання журналіста, як іде будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві і як Глава УГКЦ ставиться до тих конфесій, яким багатомільйонні асигнування на будівельні потреби дістаються безпосередньо з держбюджету.

 

«Коли певна державна інституція чи орган підтримують якусь церковну ініціативу, що б це не було – чи будова, чи щось інше – це, звичайно, зобов’язує і накладає певний обов’язок. Може, дещо промовчати, може, дещо не добачити, одним слово, зв’язує свободу Церкви. Це дуже небезпечна річ. Церква, щоби бути собою, мусить бути настільки свобідною, щоб, коли буде потреба, могти і своїм вірним, і всім іншим сказати, що і як», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

 

За словами Блаженнішого Любомира, зараз, коли будова Патріаршого собору у Києві, вже наближається до закінчення, люди охоче жертвують на собор. «Ось так недавно, наші вірні з далекої Австралії нам прислали фінансову підмогу. Кожна гривня, кожний долар, кожне євро, чи яка би там не була фінансова валюта, допомагає», – зауважив Глава Церкви.

 

Відповідаючи на запитання телеканалу, чи зблизилися влада і народ за останній рік, Блаженніший Любомир зазначив, що влада і народ повинні знайти дорогу один до одного. «Ця віддаль між народом і владою, вона обумовлена тим, що не шукається служити народові. Хоча багато говориться про це. Але слова є слова, а вчинки є вчинки», – сказав Верховний Архиєпископ Києво-Галицький. Пояснюючи співмірність порядку і демократії, Блаженніший Любомир зауважив: «Порядок має бути нормальною частиною життя зрілих людей. Коли є порядок, тоді є далеко легше жити, але демократія – це є далеко більше. Ми з великим трудом вчимося, що то значить – шанувати людину», – наголосив Глава УГКЦ.

 

У відповідь на запитання «5 каналу», чи є в Україні за того порядку, який будує нинішня влада, місце Єдиній Помісній Церкві Блаженніший Любомир зазначив, що сьогоднішня влада стала на тому, що одинока Церква, яка має всі права бути в Україні – це Українська Православна Церква, і то дуже наглядна річ. «Вона є одна із Церков, і всі ми маємо право бути тут, це право нам забезпечує Конституція», – підкреслив Глава Церкви. Торкаючись того аргументу, що УПЦ – це канонічна Церква, Першоієрарх УГКЦ зауважив, що Українська Греко-Католицька Церква є однаково канонічною, визнаною у цілому світі: «Щонайменше дві Церкви Київського походження в Україні є вповні канонічні – УПЦ і УГКЦ. Але це не є ще, сказати б, те, що робить церкву Церквою. Церква є щось більше, як канонічність сама. І гарно, якщо це є збережене. Ми знаємо навіть Церкви, які сьогодні існують в Україні і в наших сусідніх краях, де Церква довгі роки не була ніким визнана, можна б сказати, – не була канонічна, однак працювала для людей, освячувала їх. Це не є остаточна міра. Остаточна міра – чи Церква вповні сповняє свої завдання, які дає Господь Бог», – наголосив Блаженніший Любомир.

 

«Я переконаний, що ми, всі чотири вітки Київської Церкви – УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ і УГКЦ, всі ми – спадкоємці Володимирового Хрещення, можемо знайти в собі сили, щоби справді об’єднатися, повернутися до того стану, з якого ми починали». На думку Глави УГКЦ, повернення до первісної єдності є цілком можливим: «Мусить бути одна Церква, бо вона такою була. Ми всі однаково відмовляючи «Символ віри» чи в літургічних, чи в приватних молитвах, кажемо: «Вірую в Єдину Святу Соборну і Апостольську Церкву», – сказав Глава УГКЦ Блаженіший Любомир у святковому інтерв’ю на «5 каналі».

 

Департамент інформації УГКЦ
Джерело: www.ugcc.org.ua