//

Завдяки Хрищенню ми можемо називатися дітьми Божими

Хрищення є початком духовного життя, повноту якого осягається через Церкву. На це звернув увагу Папа Бенедикт XVI у своєму повчанні перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 9 січня 2011 р., коли римо-католики святкували урочистість Ісусового Хрищення.

 

Промовляючи до тисяч вірних, зібраних опівдні на площі Святого Петра, Святіший Отець наголосив на тому, що таємниця Христового втілення є актом найвищої любові Пресвятої Тройці. «Урочиста подія Ісусового Хрищення, яка несе в собі творчу, спасенну і освячуючу силу триєдиного Бога, – зазначив Папа, – буде завжди щораз більше проявлятися в прилюдній місійній діяльності Ісуса Христа, в його навчанні, чудах, стражданні, смерті і воскресінні».

 

В Євангелії від святого Матея читаємо: «А охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось йому небо, і він побачив духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього. І голос пролунав з неба: «Це Син мій любий, що його я вподобав» (Мт. 3, 16-17). Коментуючи цей фрагмент Святіший Отець сказав, що хрищення Ісуса Христа – Месії і Сина Божого, об’являє нам животворну силу Святого Духа, завдяки якій і ми можемо називатися дітьми Божими. Це відбувається під час кожної святої Тайни Хрищення, коли особа, яка приймає її, стає християнином і силою Святого Духа через Церкву відроджується як нова людина. Таке ж відбулося і того недільного ранку, коли ще перед проказуванням молитви «Ангел Господній», під час Служби Божої в Сикстинській каплиці, Святіший Отець Бенедикт ХVІ уділив Хрищення 21 новонародженій дитині.

 

«Дорогі друзі, – промовляв далі Папа – Хрищення започатковує духовне життя людини, яке осягає свою повноту за посередництвом Церкви. Саме в моменті Хрищення, коли церковна спільнота молиться і поручає Богові новонароджене дитя, родичі і хресні батьки беруть на себе обов’язок християнського виховання новоохрищеного. Це велика відповідальність, що вимагає багато жертв. Тому заохочую всіх вірних наново відкрити в собі красу Хрищення і приналежності до великої Божої родини, і щоб радісне свідчення своєї віри приносило плоди миру і добра».

 

На завершення свого повчання Святіший Отець Бенедикт ХVІ віддав під опіку Пресвятої Богородиці всіх батьків, які приготовляють своїх дітей до Хрищення та виступають першими катехитами і побажав, щоб вся церковна спільнота завжди раділа кожному «народженню з води і Духа».

 

Після проказуванням молитви «Ангел Господній» та уділення благословення, Папа пригадав усім присутнім на площі св. Петра про наближення річниці жахливого землетрусу на Гаїті, до наслідків якого додалася епідемія холери. В зв’язку з цим Святіший Отець повідомив, що президент Папської Ради “Cor Unum” кардинал Роберт Сара (kard. Robert Sarah) відбув до Гаїті, щоб запевнити постраждалих від катаклізму цієї острівної країни в близькості Папи і цілої Католицької Церкви.

 

Джерело: Радіо Ватикан