//

З’їзд Координаційної групи підтримки Церкви в Святій Землі

З 1998 року Конференція католицьких єпископів Англії та Уельсу, за ініціативою Апостольської Столиці, організовує в Єрусалимі щорічні засідання Координаційної групи єпископських конференцій. Її діяльність спрямована на підтримку Церкви в Святій Землі, щоб у дусі солідарності з місцевими християнськими спільнотами долати сильний тиск, зумовлений важкими соціально-економічними умовами життя. Зустрічі Координаційної групи мають на меті також обговорення питання організації та проведення прощ до Святої Землі.

 

В цей Рік віри від 5 до 10 січня 2013 року відбувається 13-ий за чергою з’їзд Координаційної групи підтримки Церкви в Святій Землі. Протягом цих днів головною темою обговорення є увага Церкви до незахищених та страждаючих осіб у Святій Землі.

 

Католицька Церква завжди з великою увагою дивиться на соціальні умови життя людини, особливо у цьому регіоні, який багатий релігійними традиціями, та закликає усіх християн бути уважними та чутливими до подій, які тут розгортаються.

 

Протягом цих днів делегація відвідала іракських та сирійських біженців у Йорданії. Відтак, 8 січня Латинський Патріарх, Блаженніший Фуад Туаль та Апостольський Нунцій Джузеппе Ладзаротто, з’ясували учасникам з’їзду ситуацію в Святій Землі. Пізніше, відповідно до програми з’їзду, обговорення зосередилося на становищі ув’язнених африканських біженців, філіппінських робітників та християн, які перебувають у тюрмах.

 

Кожного дня учасники з’їзду спільно моляться, служать Святу Літургію, багато спілкуються з місцевими християнськими громадами.

 

З’їзд Координаційної групи завершиться 10 січня в Єрусалимі урочистим Богослужінням на Гробі Господньому.

 

Серед 28 учасників цього року в зустрічі брали участь також:
Архиєпископ Річард Сміт – Канада;
Архиєпископ Хоан -Енрік Вівес – Іспанія;
Єпископ Джеральд Кайканс – США;
Єпископ Стефан Аккерман – Німеччина;
Єпископ Мішель Дюбост – Франція;
Єпископ Вільям Кенні – Англія і Уельс;
Єпископ Пітер Бюрхер – Ісландія;
Єпископ Деклан Ленґ – Англія та Уельс.

 

Після завершення планується випустити прес-реліз, в якому буде подано додаткову інформацію про діяльність цьогорічного з’їзду Координаційної групи підтримки Церкви в Святій Землі.

 

Джерело: Радіо Ватикан