//

Європа повинна здійснити "католицький експеримент"

Якщо Європа хоче майбутнього для себе - вона потребує Католицької Церкви, так вважає кардинал Вальтер Брандмюлер, колишній голова Папської комітету історичних наук. Враховуючи великі, засновані на антикатолицьких ідеологіях, катастрофи минулого століття, прийшов час зважитися здійснити "католицький експеримент", підкреслив кардинал, закликаючи католиків до більшої політичної і громадської активності. Єрарх виступив на симпозіумі в Австрії з проблеми диктатури релятивізму.

 

Зокрема кардинал Брандмюлер визначив дві сфери, в яких Церква може послужити суспільству сьогодні: "відкриття заново природного морального закону" і "відкритість на трансцендентність" в суспільстві. В даний час культура Європи характеризується "неймовірним моральним спустошенням". Мова йде про презирство до життя, безвідповідальні спекуляції, які викликали фінансову кризу, незаконну торгівлю органами, аборти і евтаназію. Європа стоїть сьогодні перед "кінцем гуманності та культури" і "поверненням варварства", такий діагноз поставив кардинал.

 

Природний моральний закон більше не поважається, - навпаки, в ХХ-му ст. правовий позитивізм зробив всі спроби обмежити закон до мінливих, залежно від часу і ситуації, норм. Говорячи про небезпеку такого явища, кардинал Брандмюлер підкреслив, що єдиний закон позитивізму - "вводить в оману і хаос". Прикладом тому був нацистський режим в Німеччині, де очевидна несправедливість позитивізму була піднесена до рівня закону.

 

За матеріалами: radiovaticana.org