//

Яку роль можуть відіграти санктуарії в новій євангелізації Європи?

У контексті нової євангелізації, до якої закликає Папа Бенедикт XVI, важливу роль можуть відіграти санктуарії, які є ціллю паломництв людей різного віку та стану, стаючи нагодою для першої євнгелізації або для оновленої зустрічі з Богом. На це звернув увагу архиєпископ Антоніо Марія Вельйо, Президент Папської Ради в справах душпастирства мігрантів та подорожуючих, промовляючи під час конференції, присвяченої міжрелігійному діалогові, яка минулого тижня відбулася в Будапешті, столиці Угорщини. Від 1 до 6 червня архиєпископ Вельйо перебував в Угорщині на запрошення єпископа Яноша Шекели, який відповідає за профільне душпастирство в місцевій Єпископській конференції.

 

У своїй промові представник Апостольської Столиці пригадав напрямні лінії для душпастирства прочанських осередків, запропоновані Святішим Отцем Бенедиктом XVI у посланні учасникам ІІ Всесвітнього Конгресу душпастирства паломництв та санктуаріїв, що у вересні минулого року відбувся у Сантьяго-де-Компостелла в Іспанії. Папа вказує на п’ять пунктів, а саме, користати з привабливості, якою відзначаються паломництва, дбати про належні прийняття та зустріч, бути уважними до питань, які народжуються у серці паломника, зберігати вірність християнському вимірові прощі та допомагати прочанинові відкрити, що його мандрівка має конкретну мету.

 

Коментуючи ці елементи, архиєпископ Вельйо підкреслив, що прощі допомагають Церкві впроваджувати в життя покликання євангелізувати, оскільки мають здатність об’єднувати різні прошарки суспільства. В цьому контексті важливу роль відіграє дбання про належне прийняття паломника, яке, будучи вираженням милосердної любові, пробуджує відчуття прийняття Богом. Цьому допомагають гідне проведення літургічних богослужень, середовище пошани і привітності, приготування відповідних умов для різних категорій людей, будучи уважними до особливих потреб, запобігання використанню священного простору в торгових цілях та належне приготування священиків, які проповідують та уділяються Святі Тайни.

 

Незалежно від мотивацій, які спонукують особу вирушити в паломництво чи відвідати святиню, потрібно допомогти їй відкрити духовне значення цієї події. Адже справжня мета прощі полягає не в ній самій, ані в місці, до якого вона прямує, але – в зустрічі з Богом через Ісуса Христа, «в якій можуть знайти відповідь усі наші сподівання».

 

Джерело: Радіо Ватикан