//

"Я вірю в майбутнє християнства у Німеччині". Прощання Бенедикта XVI з батьківщиною

Двадцять перша Апостольська подорож Папи Бенедикта XVI за межі Італії – офіційний візит до Федеративної Республіки Німеччини, закінчилася 25 вересня 2011 р. ввечері офіційною церемонією прощання в міжнародному аеропорту міста Лар.

 

У своєму прощальному слові Святіший Отець зазначив, що перед тим, як залишити Німеччину, він бажає подякувати за «так зворушливі й багаті подіями дні, проведені на батьківщині». Згадуючи поетапно основні моменти візиту, Бенедикт XVI підкреслив, що був особливо вражений щирим прийняттям та ентузіазмом з боку багатьох мешканців Берліну. Вказуючи на те, що перебування в «країні Реформації» не могло не мати одним з основних моментів екуменічний аспект, Папа висловив вдячність протестантам за «братерський обмін та спільну молитву» в Ерфурті та назвав «дуже особливими» зустрічі з православними, євреями та мусульманами.

 

«Очевидно, – вів далі Бенедикт XVI, – цей візит особливо стосувався католиків Берліна, Ерфурта, Айхсфельда та Фрайбурга. З приємністю згадую про спільні богослуження, про радість, про слухання разом Божого слова та спільні молитви й співи, передовсім, в тих частинах країни, де протягом десятиліть відбувалися старання усунути релігію з життя людей. Це, – сказав Папа, – наповнює мене вірою в майбутнє Церкви та християнства у Німеччині. Як і під час попередніх візитів, можна було відчути, скільки людей тут свідчать свою віру та в сьогоднішньому світі вчиняють присутньою її перемінюючу силу».

 

За словами Святішого Отця, невеликі спільноти віруючих, які вже тепер існують, завдяки своєму ентузіазмові, стануть поширювачами світла в плюралістичному суспільстві, спонукаючи й інших шукати того світла, «яке дає життя у повноті». «З цього досвіту, врешті, зростає переконання: “Де є Бог, там є майбутнє”. Де присутній Бог, там є надія та відкриваються нові й часто неочікувані перспективи», – наголосив Бенедикт XVI.

 

Джерело: Радіо Ватикан