//

Всесвітня зустріч сімей: засоби комунікації є добрими для зв’язку, але не для стосунків"

У північноіталійському місті Мілані триває Богословсько-пасторальний конгрес, який є складовою частиною VII всесвітньої зустрічі родин, яка проходить під гаслом «Родина, праця і свято».

 

Під час дев’яти робочих засідань першого дня конгресу, загальна тема Всесвітньої зустрічі обговорювалася з особливим наголосом на самобутності сучасної сім’ї, на зміни та виклики, з якими вона повинна рахуватися.

 

Під час круглого столу було представлено працю професора П’єрпаоло Донаті «Сім’я – ресурс для суспільства», яка побачила світ під патронатом Папської Ради в справах сім’ї. Книга представляє дослідження, проведені в різних країнах. І під час дискусії, за участі доповідачів з різних кінців світу, одностайно стверджено, що політики повинні докладати старання для підтримки сім’ї саме з огляду на відповідальність за майбутнє, яку мають уряди. Адже підтримка сім’ї є справжньою протидією актуальній економічній кризі та кризі цінностей. Дослідження професора Донаті також спростували певні поширені в наш час стереотипи. Так, більшість опитаних висловилися про те, що бажають створення стабільної постійної сім’ї. «Проблема полягає в здійсненні цих ідей там, де існують труднощі з нестачею визнання сім’ї з боку урядів», – підсумовує автор, додаючи, що сучасна сім’я не так потребує поблажливого ставлення, як справедливості.

 

Погодження праці та сім’ї, як виявилося, є серед «найгарячіших» проблематик на міжнародному рівні. Своїми думками під час одного з засідань поділилися топ-менеджер з Іспанії, директор відділу кадрів одного з великих підприємств, італійський підприємець та португальський банкір.

 

«Часто керівники не розуміють родинних потреб та дійсності», – зазначила Нурія Чінчілія, яка очолює Міжнародний Центр Праці та Сім’ї. Але, пояснила вона на основі проведених досліджень, там, де підприємства сприяють поєднанню сімей, праця робітників є продуктивнішою, стає активнішим їхнє ангажування в житті фірми. Крім того, позитивні наслідки приносить гуманна та моральна поведінка. Цікавою була доповідь керівниці Відділу Людських Ресурсів іспанської енергетичної компанії «Endesa», яка розповіла про досвід сімейної політики, зорієнтованої на результативність праці, а не на присутність робітника на місці праці. Йдеться про ініціативи, пов’язані з можливістю отримати медичну консультацію за місцем праці, можливість виконання праці вдома, зменшення кількості годин праці в перші місяці після народження дитини без зменшення заробітної плати. Італійський підприємець Енцо Россі розповів, що одного місяця постановив жити на середньомісячну зарплату італійських робітників. Після того, як визначена сума закінчилася вже на 20-й день, він разом з дружиною постановили підняти зарплату своїм працівникам. Окрему увагу також звернено на взаємну відповідальність, адже якщо родини та підприємства підтримують державу через податкові платежі, то державні видатки повинні контролюватися так, щоб забезпечувати таку сімейну й соціальну політику, яка б уможливлювала рівновагу між родинним життям та працею.

 

Під час засідання, присвяченого новим засобам комунікації та викликам виховання, доповідачі наголосили на тому, що сім’я не може зректися від свого завдання виховувати на користь Інтернету чи соціальних мереж. Засоби комунікації є добрими для зв’язку, але не для стосунків. Це можуть досвідчити також ті, які з різних причин змушені спілкуватися зі своїми дітьми виключно за допомогою засобів зв’язку. Окреме засідання присвячено темі мігрантської сім’ї та євангелізації.

 

«Дідусі та бабусі й похилі віком – свідки віри та практична підтримка для молодих сімей». Такою була тема одного з вечірніх засідань першого дня богословсько-пасторального конгресу, що відбувається в рамках VII Всесвітньої зустрічі сімей, під час якого наголошено на ролі старших осіб, як підтримки для батьків, свідків минулого та передавачів віри.

 

Джерело: Радіо Ватикан