//

Владика Венедикт з півсотнею паломників молився на Святій Землі

17-24 травня 2013 року відбулася проща на Святу Землю. Духовним опікуном паломництва, а також його безпосереднім учасником був владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівський.

 

Участь у паломництві взяло понад п’ятдесят осіб, мешканці Західної України. Організатор – Митрополичий паломницький центр «Рафаїл».


На початку прощі, після Молебню, який було відслужено в аеропорту, владика Венедикт зазначив: «Не ставмо собі за мету чудо, а просто переживімо вповні цей час з Богом та відкритим серцем на те, що Він нам хоче дати. Кожен приїде додому інакший».

 

За словами паломників, проща була сповнена радісних незабутніх моментів. Це шлюб молодої пари та відновлення шлюбної присяги учасниками молитовної мандрівки

 

українська колядка у Вифлеємі

 

та відновлення хресних обітів у ріці Йордан. Щодня, у кожному храмі, де прочани молились на Літургії, читали Євангеліє про свято чи подію, якій присвячений храм. Це творило своєрідну «вервицю цілісності» паломницької дороги з Христом.

 

Проповідь вл. Венедикта у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, Єрусалим

На завершення прощі, звертаючись до паломників, владика Венедикт наголосив, що цими днями Господь давав доторкнутися до місць, де відбувалося спасіння людства: Благовіщення, Різдво, Хрещення, Преображення, смерть, Воскресіння.

 

«Те, що ми пережили тут, на Святій Землі – залишиться з нами, і воно не може забутись, бо це Бог нам відкрив», – сказав духівник.

 

Єпископ наголосив, що саме Божа любов запровадила прочан до Святої Землі, саме вона дала можливість зустрітись з Господом, «котрий чекає на нас у наших домах, на місці нашої праці, у наших родинах».

 

Переглянути фоторепортаж Митрополичого паломницького Центру "Рафаїл"

Відео: Іванна Рижан

Джерело: www.ugcc.lviv.ua