//

Владика Венедикт (Алексійчук) не має сумніву, що проголошення нових Митрополій в УГКЦ – це крок до Патріархату

В одному з інтерв’ю напередодні офіційного проголошення 29 листопада про створення Львівської Митрополії УГКЦ, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Венедикт (Алексійчук) наголосив, що це був довготривалий процес. Всі аспекти з’ясовувалися, дискутувалися, відбулися консультації з Римом.

 

За його словами, Патріархат  – це дорослість Церкви, а не привілей. Це в першу чергу зріст.

 

«В контексті нашої Церкви ми так вирішили і так розвиваємося, тому проголошення митрополій – це певний зріст , який приведе  до того, що в свій час, коли ми дозріємо, Господь явить свою волю – в УГКЦ постане Патріархат».

 

« Я не маю ніякого сумніву, що Патріархат в нас буде.  Патріархат – це не привілей, а певна дорослість Церкви. Це нормальний стан Церкви, коли вона дорослішає. Мати патріархальний устрій – це нормальний стан Церкви на сході, нормальний, а не особливий. Щодо утворення митрополій, то це самозрозуміло, що є кроком до Патріархату. Це нормальний зріст Церкви», – наголошує владика.

 

Щодо реакції Православних Церков, зокрема УПЦ (МП), то за словами владики Венедикта, це внутрішня справа УГКЦ.

 

«Якщо хтось тіщиться, то ми раді, якщо хтось дратується, то ми не можемо всім вгодити. Це розвиток нашої Церкви, наше функціонування. В контексті нашої Церкви ми таке рішення приймаємо і так розвиваємося», – акцентував владика Венедикт.

 

Джерело: РІСУ