//

Владика Йосиф Мілян: "Священики, які працюють для українських мігрантів, продовжують апостольську справу"

У Ворзелі (Київщина) стартував другий тур духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікації отців-місіонерів, ченців і черниць, які опікуються вірними в тих країнах, де немає церковних структур УГКЦ. Семінар розпочався Архиєрейською Святою Літургією в Патріаршому соборі Христового Воскресіння в Києві. Очолив Літургію Владика Йосиф Мілян, Голова ПМВ.

 

“Сьогодні серед нас є священики, які працюють для українських мігрантів у Європі. Це люди, які продовжують апостольську справу, щоб дати нашому народові розраду, щоб не дати йому впасти до кінця, щоб зберегти його людську, національну й християнську гідність, - зазначив Владика Йосиф. - Ці священики, може, не мали надвисоких знань міграційного європейського права й не досконало володіли мовою, але вони поїхали, бо знали, що мусять поділитися всім тим, чим Бог обдарував їхню душу та серце”.

 

На місійному семінарі обговорюватимуть три головні теми: євангелізація в місійному служінні, місійний дух парафії/спільноти в рамках Стратегії УГКЦ 2020 "Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом", співпраця між місіонерами та проводом Церкви в місійному служінні. Водночас розглядатимуться питання духовного й морального вимірів служіння, молодіжного апостоляту, інформаційного простору та покликання Церков Київської традиції до місійного служіння.

 

Виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк розповів, що семінар складатиметься з трьох напрямів: духовний (молитва), діалогічно-повчальний (із промовами виступатимуть фахівці у сфері міграції й місійного служіння) та дозвілля (дружні зустрічі, неформальне спілкування).

 

За словами о. Василя, мета семінару полягає не в тому, щоб навчати священиків, які вже роками служать українським мігрантам у різних країнах, місійності, а в тому, щоб подякувати цим людям за їхню працю, дізнатися, якими є особливості їхнього душпастирства за кордоном, які проблеми й перспективи вони бачать, і водночас познайомити священиків із різних країн між собою, щоб між ними розпочався діалог.

 

“Хотілося, щоб тут справді був пошук правдивої істини. Щоби ми ставили багато запитань і знаходили на них відповіді, - зазначив Голова ПМВ. - Сьогодні тут присутні священики, які знають, як служити українському мігрантові, які хочуть це робити. Хай Бог бере провід і, як великий і перший Душпастир, веде нас до наших людей, яким ми потрібні в різних країнах світу”.

 

Нагадаємо, семінар для підвищення кваліфікації отців-місіонерів, ченців і черниць, які опікуються вірними в тих країнах, де немає церковних структур УГКЦ, триватиме до 1 серпня у Вищій духовній семінарії Пресвятого Серця Ісусового в смт Ворзель на Київщині. Тема другої сесії: “Виклики і проблеми у розвитку місійності УГКЦ”. Захід організував Пасторально-місійний відділ УГКЦ.

 

Інфоцентр ПМВ
Джерело: www.ugcc.org.ua