//

''Влада готує розкол в Українській греко-католицькій церкві, щоб послабити одну із негласних опор опозиційного руху'' – ''Експрес''

Влада готує розкол в Українській греко-католицькій церкві, щоб взяти під контроль її вірян та послабити одну із негласних опор опозиційного руху.

 

Про це із посиланням на власні джерела в статті "Удар по Церкві" пише львівська газета "Експрес" (N103 від 20.09.2012).

 

Як стверджує видання, план нейтралізації УГКЦ, який чинна влада виношувала кілька років, передбачає державну реєстрацію ще однієї Церкви із назвою співзвучною до Української греко-католицької із якимось словом додатком.

 

"Ставка робиться на те, щоб надати провладній так званій греко-католицькій церкві усіляку підтримку, у тому числі матеріальну й організаційну, швидко розвинути її структури. Уже на перших порах про публічну підтримку цієї псевдо церкви мають заявити деякі відомі люди, що свого часу були на спецобліку КДБ", – йдеться в публікації.

 

Паралельно планується розгорнути "вірусну" кампанію із дискредитації нинішнього керівництва УГКЦ шляхом поширення спеціальних компрометуючих матеріалів. Усе це, за задумом влади, має посилювати недовіру у спільнотах вірян традиційної УГКЦ, сприяти їх переходу у лоно псевдоУГКЦ.

 

"Таким чином буде сформовано новий інструмент впливу на політичну ситуацію на Правобережній Україні, у регіоні, де греко-католики завжди традиційно були налаштовані опозиційно до центральної влади", – підсумовує "Експрес".

 

Як констатує видання, нейтралізація лідерів опозиції, нищення незалежних телеканалів, сайтів та газет, дискредитація громадських лідерів та журналістів і, зрештою, розкол УГКЦ – це все ланки одного плану.

 

"Ця влада зараз відстежує джерела будь-яких загроз для себе. Те, що готується проти УГКЦ, це те, що чиниться сьогодні, наприклад, проти єдиного опозиційного телеканалу ТВІ. Це елементи одного великого плану", – заявив у коментарі газеті "Експрес" правозахисник, віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович.

 

[URL=https://www.facebook.com/groups/230923066931196/]

Приєднуйтесь до групи Київська християнська традиція на ФБ[/URL]

 

Джерело: blogs.pravda.com.ua