//

Візит кардинала Курта Коха в Україну розпочався із зустрічі з Главою УГКЦ

5 червня в Україну прибув кардинал Курт Кох, президент Папської ради сприяння єдності християн та співголова змішаної Міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами. В аеропорту Бориспіль кардинала Курта Коха зустрів Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, та Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні.

 

Спілкування, до якого долучився Блаженніший Любомир Гузар, Архиєпископ-емерит УГКЦ, відбулося в заміській резиденції Предстоятелів УГКЦ, що в Княжичах.

 

У ході розмови Блаженніший Святослав розповів президенту Папської ради сприяння єдності християн про екуменічну перспективу в Україні та про міжконфесійне спілкування, яке відбувається в рамках Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій. Крім того, Предстоятель УГКЦ згадав про нещодавнє висловлювання під час VІІ Фестивалю православних ЗМІ у м. Львові Митрополита Бориспільського Антонія (Паканича), Керуючого справами УПЦ (МП), про те, що «в Галичині немає непорозумінь між православними та греко-католиками і стосунки між обома Церквами в цьому регіоні є стабільні».

 

Відтак Блаженніший Любомир розповів високому гостю про візит в Україну блаженного Папи Івана Павла ІІ та про його зустріч із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій. «Коли Святіший Отець побачив нас (представників різних Церков. - Ред.), зібраних спільно, був зворушений настільки, що назвав Україну “лабораторією екуменізму”», - сказав Блаженніший Любомир.

 

Пригадуємо, що 7 червня 2013 року в Інституті святого Томи Аквінського від 18.00 до 19.30 за адресою: вул. Якіра, 13, м. Київ, відбудеться круглий стіл, головним доповідачем якого буде кардинал Курт Кох. На заході також виступлять: Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, Митрополит Антоній (Паканич), Керуючий справами УПЦ (МП), Архиєпископ Петро Геркулян Мальчук, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні.

 

Крім того, кардинал Курт Кох відвідає Львів, де зустрінеться з викладачами та студентами УКУ та побуває у Свято-Успенській Унівській лаврі.

 

Департамент інформації УГКЦ