//

В Перемишлі завершується І Міжнародний Фестиваль Сакрального Мистецтва Пограниччя

Від 26 до 28 серпня 2011 року в місті Перемишлі на сході Польщі проходив І Міжнародний Фестиваль Сакрального Мистецтва Пограниччя. В рамках фестивалю відправлено богослуження в східному та західному обрядах, відбулися концерти, виставки, конференції та курси іконопису.

 

 

Перший день був присвячений сакральному мистецтву західної традиції. Прозвучали конференції на тему «Скарби сакрального мистецтва пограниччя» та «Творчі пошуки в сучасному мистецтві». Ввечері в римо-католицькій катедрі Службу Божу очолив єпископ-помічник Перемиської архидієцезії Адам Шала, а опісля відбувся концерт Марійських пісень, які походять з різних епох, починаючи від ХІІІ сторіччя.

 

27 серпня в храмі Співстраждання Пресвятої Богородиці при монастирі Отців Василіян в рамках фестивалю відслужено Святу Літургію у східному обряді. Конференції того дня були присвячені темі ікони. Ввечері у храмі відбувся творчий вечір за участю мандрівного гравця на бандурі та лютні Антонія Пільха, під час якого звучали стародавні пісня народів пограниччя.

 

 

Програма недільного дня збіглася з святкуваннями дня міста. Серед заходів – іконописна майстерня на площі перед пам’ятником блаженному Іванові Павлові ІІ, організована під гаслом «Моя ікона для Святішого Отця». Технікою іконопису поділяться майстрині зі Львова Олена Смага та Оксана Тріска. А в концерті «Шляхом між святинями Старого Міста» прозвучать руські пісні з XVI-XVII століття, кармелітська поезія та церковні співи у виконанні хору українського греко-католицького архикатедрального собору.

 

Джерело: Радіо Ватикан