//

Урочистість Пресвятого Серця: День святості священиків

«Без священиків сама Церква не зможе існувати», - заявив в інтерв'ю газеті «Avvenire» префект Конгрегації у справах духовенства кардинал Мауро П'яченца, з нагоди Міжнародного дня святості священиків. Цей день тісно пов'язаний з урочистістю Пресвятого Серця Ісуса, яка відзначається 15 червня. На тему святості священиків відповідно до Серця Ісуса багаторазово розмірковував Папа Бенедикт XVI, особливо впродовж Року священства.
Церква і світ потребують святих священиків. Це невтомно, від самого початку свого понтифікату повторює Святіший Отець Бенедикт XVI. Цей виклик стає ще більш злободенним перед обличчям жахливої рани зловживань з боку деяких священиків по відношенні до неповнолітніх. Папа Бенедикт XVI засудив злочин «пастирів, які перетворюються у викрадачів овець». Існує нагальна потреба у священиках, які уподібнюються до Пресвятого Серця Господа Ісуса. Таких, яким був святий Іван-Марія Віанней, приклад для повсякденного життя кожного священика:


«Те, що зробило Арського пастиря святим, - це любов до Христа. Справжнім секретом успіху його пастирської діяльності була дієва любов до євхаристійної Тайни, яку він проповідував, здійснював і якою жив. Вона втілилася в любов до Христової пастви, до людей, які шукають Бога».


Церква, підкреслив Святіший Отець на початку Року священства та з нагоди 150-ї річниці з дня смерті Арського Пастиря, «потребує святих священиків, служителів, які можуть допомогти віруючим відчути милосердну любов Бога, будучи самими Його переконаними свідками»,


«Якщо ми подивимося на історію, то зможемо зауважити, як багато сторінок справжнього духовного і соціального оновлення було написано завдяки рішучій участі католицьких священиків, натхнених виключно любов'ю до Євангелія і до людини, в ім'я її справжньої свободи - релігійної та громадянської».


Священик, зауважив Папа, «є даром Серця Христового: даром для Церкви і всього світу». Тому невипадково Рік священства у 2010 році завершився в день Урочистості Пресвятого Серця Ісуса:


«Від Серця Сина Божого, переповненого любов'ю, виходять всі блага Церкви, особливо витоки покликання тих людей, які, будучи підкореними Господом Ісусом Христом, залишили все і цілком присвятили себе служінню християнському народу, за прикладом Доброго Пастиря».


Священик, сказав Папа, повинен бути «сформований любов'ю Христа». Тільки тоді можливо проповідувати Слово Господа, не ототожнюючись з конкретною культурою чи панівним менталітетом.


«Існує велика потреба у священиках, які говорять про Бога в світі і представляють цей світ Богу; потреба в людях, не схильних до ефемерної культурної моди, але здатних жити справжньою свободою, яку може дарувати тільки впевненість у приналежності до Бога».


За матеріалами radiovaticana.org