//

Українські каноністи взяли участь у Конгресі в Римі

25-27 квітня 2012 року в Папському університеті Святого Хреста відбувся XVI Конгрес на тему: "Дефекти подружньої згоди відповідно до канону 818 Кодексу канонів Східних Церков та канону 1059 Кодексу канонічного права". Організатором Конгресу виступив факультет канонічного права згаданого Університету. Від УГКЦ участь у Конгресі взяли голови митрополичих трибуналів: о. Степан Балагура, о. Роман Дутчак, а також суддя о. д-р Віталій Токар, - повідомили учасники заходу.

 

Під час зустрічей були озвучені різні теми, що стосуються подружньої згоди, зокрема антропологічні аспекти, погляди на тематику з точки зору психології та психіатрії. У центральній темі було висвітлено дефекти прояву подружньої згоди і те, як вони можуть стати причиною під час визначення неправомірності подружжя в трибуналах.

 

Серед розглянутих питань зокрема були: як не допустити до різних зловживань в застосуванні цього канону в подружніх справах? Чи потрібна реформа канону, що стосується нездатності прийняття подружніх обов‘язків? Як правильно застосовувати цей канон у церковних трибуналах з огляду на вироки Римської роти та навчання Святішого Отця?

 

Доповідачами Конгресу були високі урядовці Католицької Церкви: кардинал Раймонд Лео Бюрк, префект Найвищого Трибуналу Апостольської Сигнатури, кардинал Франческо Коккопальмеріо, президент Папської ради законодавчих текстів, єпископ Антон Станкевіч, декан Апостольського трибуналу Римської роти, монсеньйор Павло Біянкі, голова Регіонального трибуналу Ломбардії, а також визначні професори в галузі юриспруденції вищезгаданого Папського університету та Університету в Навварі.

 

Департамент інформації УГКЦ