//

У Єгипті мусульмани викрадають християнських школярок

Більше 500 християнських дівчаток були викрадені в Єгипті з моменту революції в січні 2011 року. Викрадення здійснювали радикальні ісламісти з метою насильницького навернення їх в іслам і видачі заміж за мусульман проти їх волі.

 

Більшість випадків було зафіксовано неурядовою християнською організацією "Асоціація жертв викрадень і насильницьких зникнень" (Association of Victims of Abduction and Enforced Disappearance), яка стверджує, що за всім цим стоять салафітські шейхи у змові з міністерством внутрішніх справ.

 

Засновник AVAED Ебрам Луї сказав: "У кожній єгипетській провінції є салафітська організація, яка займається викраденням християнських дівчат. У них скрізь є будинки, де вони утримують їх. Коли ми інформуємо поліцію, де тримають викрадених дівчат, поліція повідомляє про це салафітів, і ті перевозять їх в інший будинок, в результаті ми втрачаємо всі їх сліди".

 

Саїд Файєз адвокат AVAED сказав, що вік викрадених дівчаток стає молодшим, як правило, це підлітки 13-14 років.
Один випадок стався з 14-річною Сарою Ісхак Абдельмалек з Ель-Дабау. Вона зникла по дорозі в школу 30 вересня 2012 року, зайшовши в книжковий магазин. Батько Сари згодом звинуватив власника книжкового магазину салафітів у викраденні його дочки і одруження з нею проти її волі.


Ебрам Луї сказав, що Сара була переправлена таємно через кордон до Лівії за допомогою співробітників внутрішніх справ.


Викрадачі стверджують, що дівчина-підліток пішла з дому, прийняла іслам і вийшла заміж за мусульманина з її власної волі. Прес-секретар Салафітського Фронту сказав, що вони не видадуть Сару ні за яких обставин, стверджуючи, що вони діють в інтересах її прав людини.


За єгипетськими законами, людина не може одружитися або змінювати свою релігію у віці до 18 років.
Прокурор в Олександрії наказав заарештувати викрадача Сари, але поліція не вжила жодних заходів.

 

Ще один недавній випадок мав більш щасливий результат. Агапе Ессам Гіргіс (13 років) з ель-Амері, недалеко від Олександрії, пропала без вісті 23 грудня 2012 року. Вона поїхала на таксі з мусульманським соціальним працівником з її школи і ще двома вчителями-чоловіками.


Агапе накачали наркотиками і вона прокинулася в незнайомому місці в компанії літньої жінки і двох шейхів, які намагалися навернути її в іслам. Школярка була змушена носити строго мусульманський одяг, і її били два чи три рази за відмову вимовити ісламське сповідання віри.


В результаті ряду демонстрацій організованих сім'єю Агапе і їх прихильниками, її повернули родині 31 грудня.
Її сім'я вирішила, що вона не повернеться до школи. Багато християнських батьків перестали відправляти своїх дочок у школу, побоюючись, що їх можуть викрасти.

 

За матеріалами baznica.info