//

У Ватиканському банку немає анонімних рахунків

У Ватиканському банку (IOR) немає анонімних чи таємних рахунків. Кожен рахунок має конкретного власника і ми маємо про нього більше інформації, ніж цього вимагає, наприклад, італійське законодавство – заявив генеральний директор банку Паоло Кіпріані. Він запевнив, що послугами банку можуть, крім духовенства, лише ватиканські працівники і пенсіонери. Жоден політик, ні італійський, ні закордонний, не має у нас рахунку – зазначив Кіпріані. Таким чином банкір прокоментував чутки, які поширили італійські медіа, пов’язуючи відставку проф.Етторе Готті Тедескі з постульованою ним політикою прозорості.

 


«Мої проблеми почалися тоді, коли я спитав про імена політиків, які використовують наші послуги» - написав колишній президент Ватиканського банку у листі до Папи, який так і не потрапив до адресата, бо його вилучила італійська прокуратура. Паоло Кіпріані рішуче заперечує всі ці закиди, і звертає увагу, що вже довгі роки ніхто на світі, а навіть у Італії, не ставив під сумнів політику прозорості ватиканського банку. Але раптом комусь це почало перешкоджати і мотиви цього варто шукати саме в Італії – робить висновок директор банку.

 


На сьогоднішньому брифінгу о.Федеріко Ломбарді теж йшлося про ватиканський банк. Речник Ватикану зазначив, що Апостольська Столиця висловила в справі ватиканського банку багато доброї волі, про що свідчать триваючі переговори з Moneyval щодо вписання Ватикану до білого списку фінансової прозорості. Це важкий і довгий процес. Але щодо неї є добра воля  довести її до кінця – зазначив о.Ломбарді. Він висловив також здивування фактом того, що  італійські медіа пишуть останнім часом про Ватикан ту саму інформацію тими ж словами, наче б їх інформувало то саме джерело. Отець-речник також рішуче відкинув звинувачення у тому, що Ватикан відмовляється співпрацювати з італійським правосуддям. Не існує жодного задокументованого випадку, коли б Ватикан не відповів на офіційне звернення італійської влади.

 


О.Ломбарді заохотив також журналістів пильнувати за тим, щоб ватиканські справи не заслонили для медіа інші важливі проблеми, наприклад, замахи на християн Нігерії. Він висловив надію на те, що нігерійська влада серйозно займеться проблемою, з якою не справляється досі. Він також поінформував про те, що завтра прибуває делегація американських монахинь, які не погоджуються на реформи узгодження діяльності сестер до вимог католицької віри, яких від них вимагає Конгрегація науки віри. О.Ломбарді зазначив, що Апостольська Столиця очікує від сестер конструктивного і позитивного налаштування.

 

За матеріалами: radiovaticana.org