//

У США провели конкурс декламації з нагоди 50-ліття виходу на волю Патріарха Йосифа Сліпого

2 березня 2013 року у Філадельфії, штат Пеннсильванія (США), з ініціативи Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, що діє при Релігійному товаристві українців-католиків «Свята Софія» ЗСА (ТСС А), у співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) і Українським федеральним кредитним кооперативом «Самопоміч» вшанували пам’ять ісповідника віри Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого конкурсом декламації «Per Aspera ad Astra: Через терни до зірок». Як зазначають організатори заходу, конкурс відбувся для того, щоб зацікавити молоде покоління історією підпільної Церкви та долею її провідників. Про це повідомляє прес-служба ТСС А.

 

Учні 5-12 класів НУРШ підготували до цієї події 12 віршів про Блаженнішого Йосифа з «Антології поезій, присвячених Патріархові Йосифу Сліпому» (Івано-Франківськ, 1999). Конкурс відбувся у приміщенні кімнати імені Куземського, що знаходиться в Українському освітньо-культурному центрі в Дженкінтавн, ПА. Журі, до складу якого ввійшли: Ольга Костів, директор НУРШ; Галина Келлер, СЕО Кредитівки «Самопоміч»; Оксана Крилюк, вчитель  літератури НУРШ; Уляна Процюк, член дирекції ТСС А; Леонід Рудницький, видатний літературознавець, професор Університету Ла Саль та Пеннсильванського університету, голова  ТСС А, академік, - оцінило 12 конкурсантів за такими критеріями: плавність і чіткість вимови; інтонація; артистичність; драматизм; постава.

 

Члени журі визначили 5 лауреатів конкурсу: Михайло Мороз, учень 11-го класу (учитель Оксана Крилюк), Йосиф Ковків, учень 9-го класу (учитель Оксана Кобулей), Христина Зайшла, учениця 6-го класу  (учитель: Оксана Томаліщак), Наталія Бабійчук, учениця 8-го класу (учитель Оксана Кобулей) та Маркія Шуст, учень 9-го класу (учитель Оксана Кобулей). Переможцями конкурсу стали: учениця 12-го класу Анастасія Камінська – 1-ше місце за вірш «Новітньому Мойсеєві» (учитель Оксана Крилюк), учениця 5-го класу Анастасія Блощинська – 2-ге місце за вірші «І Він воскрес!» (учитель Галина Пупін) та учениця 8-го класу Христина Білецька – 3-тє місце за вірш «Народе мій! Собою стань!» (учитель Оксана Кобулей).

 

Звертаючись до конкурсантів під час оголошення результатів, Леонід Рудницький, голова журі, подякував за те, що участю в такому конкурсі діти вшанувати пам’ять Блаженного Патріарха Йосифа. «Патріарх Йосиф (Сліпий) був справді великою людиною. Його можна назвати героєм, бо він був дуже відважний, мав дуже сильну віру в Бога і велику любов до своєї Батьківщини -України», - сказав він.  Усіх учасників конкурсу нагородили дипломами та призами, що їх надав Центр студій спадщини Патріарха Йосифа та Український федеральний кредитний кооператив «Самопоміч».

 

Додамо, що 27 січня 1963 року, після 18 років тюремного ув’язнення, ісповідник віри Патріарх Йосиф (Сліпий) вийшов на волю. Позбавлений можливості повернутися в рідну Україну, він опинився на Заході, де розгорнув широкомасштабну духовну, просвітницьку та мирянську діяльність із метою консолідації українства на поселеннях навколо ідеї Патріархату УГКЦ. Тому в різних куточках світу українці відзначають цю подію численними конференціями, науковими симпозіумами та мистецькими заходами.

 

Департамент інформації УГКЦ