//

У сім’ї люди осягають своє щастя. Представлення у Ватикані VII Всесвітньої зустрічі родин

Сім’я не є просто спадщиною минулого, а навпаки, запорукою майбутнього для всіх поколінь. Крім того, сім’я вчиняє кращим, а в багатьох випадках, простішим життя людей. На це звернули увагу в своїх доповідях кардинали Енніо Антонеллі, президент Папської Ради в справах сім’ї, та Анджело Скола, Архиєпископ Мілану, під час презентації у Ватиканському прес-центрі VII Всесвітньої зустрічі сімей. Прес-конференція відбулася у вівторок, 22 травня 2012 р. Крім того, професор П’єрпаоло Донаті, викладач соціології сім’ї в Болонському університеті, презентував свою книгу «Сім’я – ресурс суспільства».

 

Кардинал Антонеллі представив деякі статистичні дані щодо зустрічі сімей, яка від 30 травня до 3 червня відбуватиметься в північноіталійському місті Мілані. Передбачається, що в молитовному чуванні з Папою Венедиктом XVI, яке відбудеться 2 червня ввечері, візьмуть участь 300 тисяч людей, а на Євхаристійному богослуженні наступного дня очікується до мільйона вірних. Президент Папської Ради в справах сім’ї також повідомив про опублікування спеціального видання, що вміщатиме повчання Апостольської Столиці про сім’ю та людське життя протягом періоду, що охоплює останні роки понтифікату блаженного Івана Павла ІІ та перші шість років – Венедикта XVI.

 

Кардинал Анджело Скола, коментуючи тему зустрічі, яка звучить «Родина, праця та свято», вказав на два «основоположні елементи», якими є внутрішня єдність людської особи та її соціальна природа. За словами архиєпископа Мілану, сім’я, заснована на подружній єдності чоловіка та жінки, не зважаючи на всі культурні еволюції, що її характеризують, й надалі залишається «привілейованою дорогою для народження та зростання людської особи». В цьому контексті фундаментальним є аспект свята чи відпочинку, який відновлює рівновагу між чуттєвим життям та працею, даючи людині нагоду для примирення з собою, з Богом та з ближніми.

 

Джерело: Радіо Ватикан