//

У Папському Університеті Святого Хреста відбувся Симпозіум з Канонічного Права на тему подружжя

26-27 квітня 2012 р., в римському Папському Університеті Святого Хреста (Pontificia Università Santa Croce) проходив XVI Симпозіум з Канонічного Права. Темою цієї зустрічі були актуальні питання щодо подружніх процесів в церковних трибуналах у справі визнання сакраментального подружжя недійсним на підставі нездатності подругів (чи одного із них) дати правосильну згоду, зокрема, через брак оціночного розпізнання щодо істотних подружніх прав та обов’язків та з причин психічної природи нездатності взяти на себе істотні подружні обов’язки (див. Канон 818 ККСЦ).

 

У зустрічі взяли участь знавці канонічного (церковного) права, викладачі та студенти Папських університетів та інститутів, зокрема, факультетів канонічного права, і представники церковних трибуналів з різник країн світу, не лише з римо-католицьких дієцезій, але також з екзархатів та єпархій Східних Католицьких Церков. Поглибити свої знання та збагатитись практичним досвідом приїхали також працівники церковних трибуналів з України. Від УГКЦ у Симпозіумі взяли участь голови митрополичих трибуналів: о. Степан Балагура, о. Роман Дутчак, а також суддя о. д-р Віталій Токар.

 

Кардинал Франческо Коккопальмеріо, Президент Папської Ради в справах законодавчих текстів, в інтерв’ю для Радіо Ватикану, зазначив, що сьогодні часто плутають терміни «анулювання» та «недійсність». Католицька Церква не анулює подружжя, вона може лише визнати подружній зв’язок недійсним, якщо на це є слушні причини; Церква не має права анулювати правосильно укладеного сакраментального подружжя, хіба що в дуже окремих випадках. Але, коли говоримо про сакраментальне і довершене подружжя, Церква не має влади розірвати такий союз. Кардинал Коккопальмеріо підкреслив, що часто зустрічаємось із зловживанням у справі визнання подружжя недійсним; це, зазвичай, має місце тоді, коли особа добре знає, що її подружжя є правосильним але, одночасно, вимагає у Церкви визнання недійсності. На переконання Президента Папської Ради в справах законодавчих текстів, для укладення дійсного подружжя надзвичайно важливим є душпастирське приготування наречених. Однак, не потрібно обмежуватись лише до безпосереднього приготування, яке є дуже важливим, хоча й короткотривалим, моментом перед укладенням подружжя, але вже дітей та молодь потрібно виховувати до подружнього союзу, використовуючи проповіді, катехизи та зустрічі на тему християнського подружжя. Необхідно виховувати до подружжя вже від раннього віку, зокрема, до нерозривності подружнього зв’язку.

 

Джерело: Радіо Ватикан

фото www.ugcc.org.ua