//

У неділю Бенедикт ХVI проголосить Докторами Церкви двох святих

7 жовтня Папа Бенедикт ХVI проголосить Докторами Церкви св. Івана Авільського і св. Хільдеґарду Бінґенську. У зв'язку з цим кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах канонізації святих, в інтервʼю для Ватиканського радіо підкреслив, що ці святі зробили великий внесок у краще розуміння Божественного Одкровення, а також збагатили богословську спадщину Католицької Церкви, яка дозволила віруючим зростати у вірі й любові. "З богословського погляду, вони звернули увагу на невідомі аспекти євангельської істини, а з пастирського - закликали віруючих до гідного життя", - сказав єрарх.

 

Кардинал Амато пояснив, що для того, щоб проголосити когось Доктором Церкви, необхідно прохання на адресу Папи з боку пастирів і віруючих. "Наприклад, що стосується Хільдеґарди Бінґенської, німецькі єпископи в останній своїй петиції від 1979 р. стійко закликали присвоїти святій бенедиктинській монахині титул Доктора Церкви. Серед тих, хто підписався під проханням на третьому місці знаходиться підпис тодішнього кардинала Йозефа Ратцінгера. Звичайно, крім святості, основним критерієм для проголошення Доктором Церкви є перевірка eminens doctrina", - зазначив кардинал Амато.

 

Він також нагадав, що процес проголошення св. Івана Авільського Доктором Церкви розпочався після його канонізації в 1970 р. "Титул "Вчителя", який був доданий святому, став одним з мотивів присвоєння йому титулу Доктора Церкви, про що особливо просили єпископи Іспанії", - поділився єрарх і додав, що святий мав особливу харизму мудрості і навчання народу Божого, особливо священиків.


За матеріалами be.radiovaticana.va