//

У Львові обговорили тему важливості відзначення Всесвітнього дня хворого

11 лютого 2011 року з нагоди Всесвітнього дня хворого Комісія охорони здоров‘я УГКЦ, спільно з учасниками сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя», провела круглий стіл на тему: «Лик Христа в обличчі кожного хворого». На початку заходу учасники заслухали доповідь голови Комісії охорони здоров‘я, Стефана Дмитришина про історію започаткування відзначення Всесвітнього дня хворого та приурочені цьому тези з цьогорічного Папського послання.

 

Святіший Отець наголошує на важливості та актуальності теми «співстраждання» - як на особистому рівні, так і на рівні суспільства. Продовжуючи тему, о. Орест Демко, віце-ректор Львівської духовної семінарії і учасник сертифікатної програми з біоетики розкрив богословські аспекти болю та терпіння. Він ознайомив з греко-римським розумінням цих понять та юдео-християнським його аспектом. Священик зазначив, що корінною відмінністю між двома поглядами на біль та терпіння є розуміння природи цих явищ. Для юдео-християнської традиції страждання не було у задумі Творця, але стало наслідком гріха. «Однак, завдяки спасаючій дії Бога, ми можемо звільнятися від людської гріховності, а отже певним чином долати чи обмежувати тиск недуги», - зауважив отець віце-ректор.

 

 

Тему важливості відзначення Дня хворого та сучасних викликів, на які Церква й суспільство покликані дати відповідь, розкрив п. Ігор Герич, професор кафедри загальної хірургії Львівського медичного університету, ординатор хірургічного відділення Львівської лікарні швидкої допомоги та викладач на сертифікатній програмі з біоетики «На службі охорони життя». На його переконання, відзначення Всесвітнього дня хворого є надзвичайно актуальним та необхідним заходом, який повинен суттєво розширити свої рамки. Відтак, щорічне Послання Святішого Отця треба популяризувати і зробити предметом глибоких обговорень. Професор також торкнувся теми сучасного стану сфери охорони здоров’я і проблем галузі, які необхідно долати спільно. Зокрема це стосується різних стереотипів та культурних аспектів як у медицині, так і у чисто людському сприйнятті хвороби та ролі медичного персоналу. Відтак саме відзначення Всесвітнього дня хворого може послужити подоланню цих викликів.

 

 

Першу частину круглого столу завершив виступ професора Романа Дудки, завідувача кафедрою пропедевтики внутрішньої медицини №1 Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Свій виступ Заслужений лікар України розпочав з аналізу сучасного визначення терміну «здоров’я» та різних аспектів, які з цього випливають. Виходячи з власного фахового досвіду, професор розкрив тісний зв’язок між хворобою та духовним світом людини, й зробив висновок – «через фізичне страждання оздоровляється тіло, через терпіння приходить очищення душі».

 

 

Підсумком заходу стало подання учасниками круглого столу своїх пропозицій щодо способів збільшення чутливості суспільства до недужих. Великі надії тут покладаються на розвиток волонтерського служіння в Україні. Водночас у питанні гуманізації медицини чимала роль належить монашим згромадженням - було наведено ряд прикладів, як позитивно змінюється професійне середовище, коли у команді працює богоповсячена особа.

 

 

На завершення заходу, присвяченого Дню хворого, присутні торкнулись теми надприродних зцілень. Учасники круглого столу розповіли про різні приклади оздоровлень, які сталися завдяки заступництву українських святих. Тож було висловлено побажання, щоб Церква фіксувала і більше висвітлювала та популяризувала такі випадки, а відтак демонструвала сучасній людині живі приклади, як Бог діє серед своїх.

 

 

 

Прес-служба Комісії охорони здоров‘я

Джерело : офіційний сайт УГКЦ