//

У храмі Воскресіння буде виставлено копію чудотворного образу Розп‘яття

6 –27 січня у храмі Воскресіння Христового у Львові (Городоцька 319) буде виставлена копія Чудесно відновленого образу розп’яття Ісуса Христа з Глинян. Копія містить автентичні частини Чудесно відновленого образу, оригінал якого знаходиться в містечку Глиняни, в старовинній Святоуспенській Церкві.

 

Виставлення присвячене ювілею чудесного відновлення образу, яке відбулось у 1936 році. Саме на святий Святий Вечір 1936 року перед Різдвом Христовим у Глинянах в старенькій дерев'яній церкві Успення Пресвятої Богородиці сталося диво: відновився запрестольний образ Розп'яття Ісуса Христа. Темне зчорніле тло 150-літнього образу засяяло ясно, мов нове, щойно мальоване. Комісія, що обстежувала в 1936 році цю чудотворну ікону, визнала, що відновлення образу Розп'яття Ісуса Христа в Глинянах є, без сумніву, надприроднім.


Свідки відзначали контраст між оновленим та іншими образами, на яких зображення годі було розпізнати; а принаймні частина з них була такого ж віку,чи навіть молодшими за оновлений. Члени комісії, які бачили світлину цього образу з 1933 року зазначають у другому протоколі, що на фотографії він зовсім темний. А після оновлення "образ блистить на всю церкву".

 

Ікону обстежували представники духовенства. В одній із публікацій зазначалося,що було дві комісії. Про результати першої з них вірних, які очікували біля церкви, повідомив о.Є.Костишин. Наступний раз, в червні 1936р., образ обстежувався ретельніше священиками зі Львова: о. Г. Костельником, о. В. Лабою та о. П. Козіцьким. Звіти про оновлення та з результатами обстежень були передані до Риму.

 

Митрополит Шептицький цікавився оновленням та подіями у Глинянах. Група трьох львівських священиків оглядала образ та опитувала свідків вочевидь з дозволу Митрополита. Пізніше він навіть надіслав своє спеціальне благословення до Глинян.

 

В липні 1938 року греко-католицький парохіяльний уряд в Глинянах повідомив у пресі, що "Апостольська Столиця, на прохання Ексцеленції Митрополита, грамотою з дня 18 травня 1938 року, зволила надати відпусти церкві в Глинянах, у якій відновилася в чудесний спосіб ікона Розп'яття, у слідуючі празники:1) Вознесення Господнього; 2) Пресвятої Евхаристії; 3) Різдва св. Івана Хрестителя; 4) Успення Божої Матері; 5) Воздвиження Чесного Хреста".

 

Оновлення ікони Розп'яття зберегло церкву Успення Пресвятої Богородиці у Глинянах від знищення. Тоді церква вже перебувала під охороною консисторської та воєводської комісій по збереженню пам'яток, однак стан її був поганий. Після побудови мурованої церкви у 1894 році .відправляти Службу Божі в старій дерев'яній стали менше, і навіть хотіли розібрати. І лише коштами, зібраними під час прощ та відпустів до чудотворного образу (а це кілька тисяч злотих) вдалося її підремонтувати та укріпити.


Прес-служба Львівської Архиєпархії