//

У Каліфорнії атеїсти «вкрали» Різдво

Уперше за майже 60 років християни Санта-Моніки в американському штаті Каліфорнія покажуть сцени, пов’язані з Різдвом Христовим, у сильно обрізаному вигляді.

 

У міському парку Палісад замість визначених 14 місць, які з 1953 року використовувалися для представлення «живих фігур» на тему Різдва, цього року християни 13 церков (і ще об’єднання поліцейських) мають право тільки на три. Більшість інших перейшла до атеїстів.

 

З огляду на претензії атеїстів, які домагалися визначення їм місця для своїх власних презентацій, міська влада постановила, що право на доступ до певних місць у парку визначатиметься жеребкуванням. Хоча атеїсти походять з-поза Санта-Моніки, їм швидко надали право заявляти про себе в публічній сфері.

 

Організація Santa Monica Nativity Scene виставляє вздовж вулиці 14 сцен – від Благовіщення, Відвідання св.Єлизавети, декрету імператора, до Різдва й аж до Втечі Святої Родини в Єгипет і потім Повернення до Назарета. Представники цієї організації збираються боротися за свої права. Вони нагадують, що в парку не бракує інших місць, якими можуть скористатися всі, хто бажає виразити свої погляди. З огляду на це заглушання голосу християн і спихання їх на узбіччя публічної сфери порушує, на їхню думку, принципи Конституції США. Santa Monica Nativity Scene збирає підписи під листом протесту.

 

Одне з місць у парку перейняли представники юдаїзму, які тут виставляють менору, пов’язану зі святом Хануки.

 

За матеріалами: wiara.pl / CREDO