//

Туреччина відмовила Католицькій Церкві на своїй території в юридичному статусі

Не дивлячись на те, що дипломатичні стосунки між Анкарою і Ватиканом існують вже 50 років, турецький уряд відповів відмовою на вимогу Святого Престолу наділити юридичним статусом Католицьку Церкву в країні. Заступник прем'єр-міністра країни Бюлент Арінк наполягає на обмеженні прав меншин, згаданих в Лозанському мирному договорі, пише KATHweb.
 

 

Бюлент Арінк повідомив в інтерв'ю щоденій англомовній газеті «Today's Zaman», що уряд Туреччини визнає існування католицької церковної структури в країні, але юридичного статусу їй не надає.
 

 

У інтерпретації Анкари Лозанський договір визнає як релігійні меншини лише православних греків і вірмен, а також юдеїв. Католицька, Ассірія (несторіанска) і деякі інші церкви, протестантські і курдські релігійні громади не мають жодних юридичних прав, а це означає, що їх установи недієздатні.
 

 

В той же час Бюлент Арінк підтвердив, що уряд має намір сприяти відновленню діяльності закритої 40 років тому православної семінарії, що знаходилася на острові Халкі. Тепер учбовий заклад розмістять недалеко від Стамбулу.

 

Джерело: Седмица.ru