//

Цього літа Папа знову зустрінеться зі своїми колишніми студентами

Також і цього року влітку, в резиденції Вселенських Архиєреїв у Кастель Ґандольфо, Бенедикт XVI зустрінеться зі своїми колишніми студентами-докторантами. Пригадаємо, що перед тим, як переїхати до Риму у 1981 році, щоб очолити Конгрегацію Віровчення, Йозеф Ратцінгер, теперішній Папа, був викладачем богослов’я у різних університетах Німеччини, зокрема, очолював кафедру догматичного богослов’я Реґензбурґзького університету. Колишні студенти, які під його проводом писали докторські дисертації, створили так званий «Студентський гурток Ратцінгера», який щороку організовує семінари, під час яких розглядаються актуальні філософсько-богословські теми. Окрім сорока членів гуртка, в зустрічах беруть участь також окремі запрошені доповідачі.

 

Цьогорічна зустріч, яка відбудеться від 26 до 28 серпня, буде присвячена новій євангелізації. Про це розповів о. Штефен Горн, організатор цих щорічних зустрічей. У неділю, 28 серпня, Папа Бенедикт XVI відслужить для своїх колишніх студентів Службу Божу. Своїми свідченнями під час зустрічі поділяться мирянка-богослов Ганна Барбара Ґерл-Фалковіц, яка викладає у Дрездені, та австрійський мирянин-богослов Отто Нойбауер.

 

Перша зустріч професора Ратцінгера зі своїми колишніми студентами відбулася 1977 року, коли Папа Павло VI призначив його Архиєпископом Мюнхена та Фрайзінга. Відтоді такі зустрічі відбуваються щороку і є присвячені спеціально обраній темі. 2005 року для колишніх студентів великою несподіванкою став лист від новообраного Святішого Отця Бенедикта XVI з пропозицією продовжити цю традицію. Відтоді вони щороку влітку зустрічаються у Кастель Ґандольфо.


Джерело: Радіо Ватикан