//

"Церква не має що приховувати" - підсумки зустрічі речників європейських єпископатів

«Церква не має що приховувати, також і тоді, коли йдеться про сферу управління своїми фінансами. Сучасне суспільство, зосереджене на культурі споживання, піднесло критерій прозорості, також і фінансової, до принципів вірогідності. Усвідомлюючи цей новий виклик, Церква розуміє, що нова євангелізація проходить також шляхом гідного довір’я управління грішми. Вже здійснюються численні ініціативи, спрямовані на те, щоб покликання кожного християнина до святості здійснювалося також і через цю відповідальність», – читаємо у комюніке за підсумками цьогорічної зустрічі речників європейських єпископатів, яка від 11 до 14 липня відбувалася в німецькому місті Кельні. Однією з тем цієї зустрічі були саме роздуми про те, як інформувати про фінанси Церкви.

 

Учасники ознайомилися з різними системами фінансування Церкви в Європі та заслухали доповіді про досвід опублікування щорічних звітів Єпископськими Конференціями Франції та Польщі. За підсумками зустрічі зазначено, що прозоре інформування про фінанси Церкви є обов’язком, який повинен стосуватися усіх церковних інституцій: парафій, асоціацій та рухів, шкіл. Церква не має що приховувати в згаданій сфері, а те, що на перший погляд може здаватися каламутним та непрозорим, насправді випливає з труднощів інформування про фінансовий стан великої різноманітності структур та інституцій. Адже, у дійсності, не існує єдиного економічного звіту Церкви, існують тисячі звітів парафій, єпархій, церковних закладів і так далі.

 

Повідомлення про ці справи не слід розуміти, як відповідь на дедалі зростаючу вимогу інформації з боку журналістів чи громадської думки, а як ознаки відповідальності та вірогідності. Надавання такої інформації вписане у спільнотний вимір Церкви. І вже віддавна чимало церковних структур та Єпископських конференцій виробили звичку під час спеціальних прес-конференцій чи публікуючи відповідні звіти ділитися інформацією про використання пожертв.

 

«Сучасна громадська думка, – читаємо в повідомленні про зустріч речників європейських єпископатів, – стає дедалі уважнішою до прозорості управління майном держав, підприємств, організацій, як також Церкви. Актуальна економічна культура помістила критерій прозорості серед принципів вірогідності. Прозорість стала ціною довір’я».

 

Церква не є прибутковою організацією, а гроші є лише засобом для здійснення її місії звіщення Христа, стаючи також і матеріально близькою до потребуючих та убогих. Таким чином, справедливе прагнення до прозорості не повинне, водночас, суперечити безкорисливості дару. В цьому випадку справжнім показником вірогідності стане свідчення здійснених діл милосердя.

 

Речники європейських католицьких єпископатів висловили признання політиці прозорості у фінансовій сфері Апостольської Столиці, підтримуваній Святішим Отцем, висловлюючи жаль з приводу різних прикростей, які журналістика, що не надто шанує закони, йому спричинила.

 

Наступна зустріч прес-секретарів відбудеться у червні 2013 року в столиці Румунії місті Бухаресті.

 

Джерело: Радіо Ватикан