//

Той, хто чинить зло, є рабом гріха і ніколи не здобуде свободи

У середу, 28 березня 2012 р., вранці, Святіший Отець прибув на площу Революції імені Хосе Марті в столиці Куби місті Гавані, де о 9-й годині місцевого часу, (17-й – київського), розпочалася Служба Божа. На площі, яка є місцем велелюдних мітингів, демонстрацій і парадів та може вмістити приблизно 600 тисяч осіб, сьогодні зібралися сотні тисяч кубинців, щоб почути слова Євангельської благовісті з уст Наступника святого Петра, єднаючись довкола Євхаристійної трапези.

 

«Благословенний Ти, Господи Боже, Благословенне Твоє святе і преславне ім’я» – цією старозавітною піснею прослави Всевишнього з книги пророка Даниїла Бенедикт XVI розпочав свою проповідь в столиці Куби. Вона є завершенням біблійної розповіді про трьох єврейських юнаків, що потрапили до вавилонського полону і яких цар, за те, що вони не зреклися своєї віри, вкинув до розпаленої печі. Чудесно врятовані, вони прославляють та благословляють Творця. «В дійсності, – сказав Бенедикт XVI, – Бог ніколи не залишає своїх дітей, ніколи про них не забуває. Він – понад нами і може спасти нас своєю могутністю».

 

«Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас», – говорить Ісус, слова Якого записав святий євангелист Іван. Папа зазначив, що істина є прагненням людської істоти, а її шукання передбачає справжню свободу. Однак, багато-хто віддає перевагу спрощеним шляхам, уникає цього завдання. Деякі насміхаються над можливістю знати її, або заперечують її існування. Наслідками цього, за словами Святішого Отця є замкненість у самих собі. Інші, неправильно зрозумівши це шукання істини, доходять до фанатизму, замикаючись у «своїй власній істині» та накидають її іншим. Такі також не можуть бути Ісусовими учнями.

 

«Правда про людину є неминучою передумовою для осягнення свободи, тому що в ній відкриваємо основи етики, з якою всі можуть зіставитись, і яка вміщає чіткі та зрозумілі формулювання про життя і смерть, обов’язки і права, про подружжя, сім’ю та суспільство, врешті, про непорушну гідність людської істоти», – вів далі Бенедикт XVI, додаючи, що християнство, підтримуючи ці цінності, не нав'язує, але пропонує Христове запрошення пізнати істину, «яка визволяє». Покликанням віруючого є передавати це запрошення своїм сучасникам. Ісус допомагає подолати егоїзм та ненависть, адже той, хто чинить зло, є рабом гріха і ніколи не здобуде свободи.

 

«З глибоким переконанням у тому, що Христос є справжньою міркою людини, та знаючи, що в Ньому перебуває сила, необхідна для подолання будь-якого випробування, бажаю відкрито звіщати вам Господа Ісуса, як Дорогу, Істину та Життя. В Ньому всі знайдемо повноту свободи, світло для глибшого зрозуміння дійсності, щоб перемінювати її оновлюючою могутністю любові», – сказав Папа, наголошуючи, що Церква живе для того, щоб вчинити всіх учасниками того єдиного, що вона має, тобто, Самого Христа. Щоб це здійснювати, вона потребує релігійної свободи. Це право, як в індивідуальному, так і спільнотному вимірах, є, за словами Святішого Отця, виявом єдності людської особи, яка є, одночасно, і віруючим і громадянином.

 

«Коли Церква наголошує на цьому праві, вона не домагається якихось привілеїв», – додав Бенедикт XVI, пояснюючи, що йдеться лише про можливість здійснювати завдання, доручене їй Засновником, усвідомлюючи, що «там, де уприсутнюється Христос, там людина зростає в своїй людяності та віднаходить суть свого існування».

 

Джерело: Радіо Ватикан