//

Тимошенко і Литвин прокоментували відставку Гузара

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин і екс-прем'єр-міністр України, лідер ВО Батьківщина Юлія Тимошенко прокоментували відставку глави Української греко-католицької церкви, кардинала Любомира Гузара.

 

Так, голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що колишній глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар на своїй посаді продемонстрував здатність налагодити діалог між церквою і владою.

"Мені здається, Гузар - це приклад людини, яка продовжує служити моралі, духовності, вірі, людям, і який демонструє, як повинен здійснюватися діалог між владою та церквою", - сказав спікер.

При цьому він підкреслив, що необхідність існування такого діалогу для суспільства очевидна.

 

 

У свою чергу лідер партії Батьківщина Юлія Тимошенко заявила в листі до Любомира Гузара заявила, що його пастирське служіння вже давно вийшло за межі Церкви, повідомляє її сайт.

"Більше десяти років Ви очолювали УГКЦ, відроджену після багатьох десятиліть гонінь. Ви стали першим її предстоятелем, обраним після виходу церкви з підпілля і утвердження незалежності України", - сказано в листі.

"Своїм мудрим батьківським словом Ви звертали українців до Господа, виховували в любові до Бога і Батьківщини. Я знаю, як прислухалися до Ваших порад у непрості часи випробувань", - зазначила Тимшенко.

При цьому вона зізналася, що її вразили слова кардинала на прощальній прес-конференції в Києві про те, що "нинішня влада продовжує помилки попередніх століть".

"Приношу Вам щиру подяку за всі роки самовідданого служіння Богу і Україні. Сподіваюсь і розраховую, що Ви і далі будете залишатися з нами, мудро і наполегливо працювати на утвердження духовності українського народу, зміцнення української держави і Церкви", - сказано в листі Тимошенко.

 

 

Як повідомлялося, 10 лютого Любомир Гузар оголосив про свою відставку з поста предстоятеля УГКЦ.

Він був предстоятелем церкви з 2001 року.

 

Джерело: Утро.ua