//

Святий Престол: потрібно чітко визначити, що таке "зелена економіка"

Святий Престол висловив свою думку з питань навколишнього середовища та сталого розвитку. Ватиканська газета друкує головні положення документа, приуроченого до чергової зустрічі організаційного комітету з підготовки Конференції ООН зі сталого розвитку "Ріа +20". Святий Престол вважає, що користування енергетичними технологіями не повинно приносити небезпеки людині та природі. Святий Престол наполягає на тому, що процес розвитку не може обмежуватися технічним виміром, але повинен слідувати етичній складовій.


В деяких випадках, як зазначається в документі, прогрес поглибив проблеми у розвитку багатьох країн. Тому потрібно визначити відповідальність і визнання необхідності змін в моделях виробництва і споживання; розширити участь в загальних благах, зокрема, першої необхідності; розвивати солідарність на світовому рівні; захищати творіння і визнавати рівність між поколіннями.


Святий Престол хоче, щоб було чітко визначено і роз'яснено поняття "зеленої економіки", щоб в майбутньому уникнути чергової пастки протекціонізму. "Зелена економіка", на думку Святого Престолу, повинна мати в центрі уваги інтегральний розвиток людини.

 

За матеріалами radiovaticana.org