//

Шлях діалогу повинен зупинити застосування зброї


Духовне багатство великопосного періоду, упривілейованого часу слухання Бога, було змістом роздумів Папи Бенедикта ХVІ перед молитвою «Ангел Господній», яку він у неділю 27 березня 2011р., проказав разом із десятками тисяч вірних, що зібрались на площі святого Петра у Ватикані. Святіший Отець прокоментував діалог між Ісусом і Самарянкою, спрагненою «живої води», який записав святий євангелист Іван. Саме цей євангельський уривок читався у третю неділю Великого Посту у латинській Церкві, а у Церквах візантійської традиції ця неділя має назву Хрестопоклонної. Бенедикт ХVІ підкреслив, що всемогутність Божої Любові завжди шанує людську свободу – Бог стукає до серця людини і терпеливо очікує її відповіді.

 

Після проказування молитви «Ангел Господній» Вселенський Архиєрей звернувся із закликом за Лівію та Близький Схід, закликаючи до припинення застосування зброї, стаючи на шлях діалогу.

 

«Перед обличчям дедалі драматичніших інформацій, які надходять з Лівії, збільшується моє занепокоєння безпекою цивільного населення та моя тривога за розвиток ситуації, яка в даний час позначена вживанням зброї, – сказав Папа, наголошуючи, що у час більшої напруженості дедалі невідкладнішою стає необхідність вдаватись до всіх доступних засобів, якими володіє дипломатія і підтримати навіть і найслабші знаки відкритості та прагнення до примирення, шукаючи мирні та тривкі розв’язки.

 

Бенедикт ХVІ запевнив свою молитву за привернення злагоди в Лівії та в усьому північно-африканському регіоні, окремо звертаючись до міжнародних організацій, політичних і військових провідників, щоб вони негайно розпочали діалог, який би привів до припинення застосування зброї.

 

Святіший Отець звернувся також і до урядових чинників та народу Близького Сходу, щоб також і там стати на шлях діалогу та примирення, шукаючи справедливого та братерського співіснування

 

Джерело: Радіо Ватикан