//

В Австрії пройде симпозіум, присвячений Едіт Штайн як філософу і католицькій святій

Життя і праці німецького філософа, католицької святої Едіт Штайн перебувають у центрі уваги численних пам'ятних заходів, які проходять цього тижня у Відні, Зальцбурзі та Тіролі. Одним з них стане симпозіум «Скорбота і співчуття Едіт Штайн», який організовує зальцбурзький дослідний центр з соціальних і етичних питань «Наука для людей», повідомляє сайт товариства.

 

У Будинку Едіт Штайн 17 і 18 листопада зустрінуться богослови із Зальцбурга, Лондона, Граца, Мюнхена, Відня, Мурсії, Утрехта. Серед заявлених тем доповідей: «Едіт Штайн і ідея глибини життя (Lebenstiefe)», «Єврейка Едіт Штайн», «Інтелектуальний шлях Едіт Штайн», «Наука хреста – наука про любов. Коментарі про вступ Едіт Штайн в «Чин спокутування» з погляду сучасних кармелітів»,«Етика жертви», «Феноменологія переживання єднання»та ін.

 

Едіт Штайн (1891–1942) народилася в німецькому місті Бреслау (нині – польський Вроцлав) у єврейській родині. Її вихованням займалася мати, яка була глибоко релігійною жінкою. Едіт здобула освіту в університетах Бреслау, Геттінгена, Фрайбурга. Захистивши кандидатську дисертацію, вона стала співробітником у свого наукового керівника – одного з найвизначніших філософів XX ст. Едмунда Гуссерля.

 

Під час Першої Світової війни Едіт Штайн працювала на фронті сестрою милосердя. Повернувшись з війни, вона продовжила свої заняття філософією, в т. ч. філософські дослідження релігії. У 1922 р. Едіт Штайн приймає хрещення в Католицькій Церкві. У 1933 р., коли Гітлер заборонив євреям займати будь-які громадські посади, вона дає монаші обіти і залишається жити в кармелітському монастирі з іменем Тереза Бенедикта Хреста. У 1942 р. сестру Терезу разом з іншими хрещеними євреями за наказом Гітлера відправляють в Освенцим, де вона гине в газовій камері.

 

У 1998 р. Папа Римський Іван Павло II зарахував Едіт Штайн до лику святих.

 

За матеріалами: sedmitza.ru