//

«Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога», - Блаженніший Святослав

Сьогодні у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова відбулася Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, з нагоди святкування 10-ї річниці візиту блаженного Івана Павла II в Україну. З ним співслужили: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський,  Владика Петро (Стасюк), Єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, Архиєпископ Микола (Етерович), Генеральний секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви, Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський. Були також семінаристи, монахи і монахині та більше ніж 50 священиків.

 

Рівно 10 років тому, тут, біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці (тепер це майдан Івана Павла II) відбулася зустріч Папи з молоддю. Тоді зійшлося понад 500 тис. людей. Сьогодні, з нагоди десятиріччя візиту, у Божественній Літургії взяли участь, за приблизними підрахунками, близько 100 тис. вірних. Минає також десятиліття, як блаженний Іван Павло II беатифікував 28 мучеників Української Греко-Католицької Церкви.

 

У проповіді Блаженніший Святослав згадав про зустріч Папи Івана Павла II з молоддю, як «під час холодного, але літнього дощу, Святіший Отець заспівав пісню, в якій були такі слова: «Дощ іде, діти ростуть».

 

Предстоятель УГКЦ підкреслив, що під час ізиту Іван Павло II говорив про свободу. «Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога, коли ми обираємо його, коли ми прямуємо дорогою десяти Божих заповідей. Говорячи про цю дорогу, про той розвиток цивілізації, він тоді сказав всім нам, що справжня цивілізація  полягає не лише в економічному поступі, а найперше у розвитку людському, моральному і духовному» - зазначив Блаженніший Святослав.

 

Подарувавши УГКЦ блаженних новомучеників, Іван Павло II дав нам дороговказ, приклад, який ми повинні наслідувати і за яким маємо йти. Тоді, під час беатифікаційної Літургії, він сказав нам, що «мучеництво є найвищим способом служіння Богові й Церкві».

 

Крім того, Глава УГКЦ згадав, що під час візиту Івана Павла II до Львова у місті зменшилася злочинність, «ніхто більше не хотів творити зла, бо відчули, що від цієї особи, наслідника апостола Петра, випливає велика сила Божа, Дух Святий, який потягує усіх нас до Христа».

 

«Ми дякуємо Господу Богу за дар цього візиту, за дар мучеництва для нашої Церкви, дякуємо йому за те, що наша Церква живе і розвивається. Просимо у Господа Бога, щоб тим шляхом, на який нас повів блаженний Папа Іван Павло II, ми твердо ішли разом» - сказав на завершення Блаженніший Святослав.

 

Після Літургії Глава УГКЦ надав слово Архиєпископу Миколі Етеровичу, який згадав про зустріч Папи з молоддю, що відбулася на тому ж місці, «коли своїм словом і молитвою він змусив виглянути сонце, проганяючи темні хмари і дощ, майже як знак того, що після періоду бурі настане краще майбутнє для молоді, яка є надією Церкви і України».

 

«Між 1345 блаженними святими, проголошеними Іваном Павлом II, є багато українців», - зазначив у своєму слові Генеральний секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви Владика Микола.

 

 

Для Департаменту інформації

Софія Яців


Джерело: www.ugcc.org.ua