//

Блаженніший Любомир взяв участь у заходах присвячених 10-літтю візиту Блаженного Івана Павла ІІ в Україну

В рамках відзначення 10-ліття візиту Блаженного Івана Павла ІІ в Україну відбулася подіумна дискусія «Візит Папи Римського блаженного Івана Павла ІІ в Україну: уроки для держави та суспільства». У дискусії взяли участь Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ Микола Етеровича, Генеральний секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви, о. Теодозій Янків, який був головою оргкомітету візиту у Києві та п. Мирослав Маринович, який очолював службу папських текстів. Модератором дискусії був Владика Йосиф (Мілян), голова оргкомітету відзначення.

 

Звертаючись до присутніх Блаженніший Любомир відзначив: «При зустрічі Івана Павла ІІ ми зустріли людину немічну фізично, оперту на палицю проте, ця особа представляла собою щось дуже великого і сильного. Моральний авторитет. Перед нами стояла людина, яка сповняла своє завдання як вчитель, як богослов, як адміністратор, як дипломат, як голова держави але це відходило на другий план. Головне перед нами стояв моральний авторитет. І народ реагував на це.

 

Що таке моральний авторитет? Це є щось, що потрібно відчути і народ це відчув, тому що Блаженний випромінював його. Для нас це велика наука. Мати людей які дають нам приклад до наслідування, а саме, що Боже і людське може бути зібране разом».

 

Крім того, Блаженніший Любомир взяв участь у презентації українського видання книги Джорджа Вайґеля «Свідок надії. Життєпис Папи Івана Павла ІІ» (Львів: Видавництво Українського католицького університету, 2011) за участю Євгена Сверстюка, Віктора Єленського, Мирослава Мариновича та Олега Турія.

 

фото Андрія Дорчака

Департамент інформації УГКЦ