//

Блаженніший Любомир (Гузар) вважає «підгорецьких отців» сектою

Для Блаженнішого Любомира Гузара «підгорецькі отці», які себе називають «українською правовірною греко-католицькою церквою» – це просто секта.


Про це колишній Предстоятель УГКЦ Блаженніший Любомир сказав в інтерв’ю генеральному директору каналу «1+1» Олександру Ткаченку в його авторській програмі «Tkacheko.ua» у понеділок 20 червня, відповідаючи на запитання, що в УГКЦ є так звана «підгорецька опозиція, підгорецькі отці», які звинувачують офіційну УГКЦ у тому числі в лібералізмі, чи є таки вони опозицією?


За його словами, «підгорецькі отці» – то є секта, люди, які «з якихось причин, під якимось, так би сказати, натхненням від когось, хто їм дає великі суми грошей», – заявив Блаженніший.


«Це не є якась нова церква, це є секта. І вони сьогодні є частиною наших реалій. І не можна сказати, що їх нема. Вони є. Але я кажу вам, яке моє розуміння тої групи людей. Вони Греко-Католицької Церкви не завалять. Вони тільки роблять багато клопоту, бо зводять людей, яких невідомими методами переконують, що я і такі як я, особливо ті, що прийшли з-поза кордонів України, є ліберальні. Що то значить – що ми не притримуємося Божих законів, що ми не притримуємося нашої рідної традиції. Вони просто хочуть себе оправдати, хочуть показати, які вони є дуже добрі християни, католики, традиціоналісти. Якби вони такими були, то вони не були б поза Церквою», – сказав колишні Предстоятель.


Блаженніший Любомир висловився також щодо Єдиної Помісної Церкви. Він наголосив, що говорячи про Єдину Помісну Церкву, ми мусимо розуміти, що в цьому питанні бажання має бути не лише на рівні владик чи духовенства, а й мусить бути на рівні мирян, на рівні того народу, який належить до цих сьогодні чотирьох гілок.


«Якщо буде це бажання, тоді і духовенство, і єпископат реагуватимуть на це, і матимуть дуже сильну підставу тривалості евентуального об’єднання», – зауважив він. Також наголосив на ролі монашества, бо «монашество в нашій Київській Церкві відіграє надзвичайно важливу роль».


Колишній Предстоятель також нагадав, що Єдина Помісна Церква можлива лише у сопричасті (єдності) з Папою Римським, оскільки, на його думку, первісно воно саме так і було, і до цього треба вернутись.


Проте, як він гадає, «такий факт абсолютно ні в який спосіб не заперечує, не загрожує нікому з нас».


Запис програми можна переглянути тут.


Джерело: Департамент інформації УГКЦ