//

УКУ співпрацюватиме з Опольським університетом Польщі

30 травня в УКУ відбулось підписання угоди про спільну співпрацю між Українським католицьким університетом та Богословським факультетом Опольського університету (Польща).

 

«На сьогодні ми виділяємо три найважливіші напрямки співпраці між нашими університетами – спільні історичні дослідження, екуменічний діалог та розуміння літургій східного і західного обряду. З цього ми почнемо нашу взаємну співпрацю, – зазначив декан Богословського факультету Опольського університету, професор  о. д-р Станіслав Рабей. – Таким чином, ми хотіли б відкрити нову сторінку у відносинах між Україною та Польщею».

 

За словами ректора Українського католицького університету о. д-ра Бориса Ґудзяка, угода між УКУ та Опольським університетом передбачає співпрацю у галузі освіти, наукових досліджень. «Це також взаємообмін професорами, викладачами, студентами та аспірантами, організація спільних магістерських досліджень, створення єдиного інформаційного простору», – сказав ректор УКУ.

 

З цього приводу  Станіслав Рабей додав, що Опольський університет зацікавлений у обміні студентами з УКУ. «Ми також хочемо розробити докторську програму, адже уже маємо досвід співпраці із українськими докторами».

 

На думку декана богословського факультету, такий спільний проект дозволить вибудувати нові моделі єдності в Європі, а також нову модель україно-польських відносин. «Нам треба говорити правду про складні періоди у нашій спільній історії, які на разі ще не розв’язані», – зазначив  о. д-р Станіслав Рабей.

 

Хоча головний акцент у співпраці робитимуть на богослов’ї, обидві сторони не обмежаться лише вивченням теології: «Це має бути екуменічний діалог, адресований передусім до молодих людей. Тому програма передбачатиме вивчення історії, музики, літургіки. Для багатьох європейців Україна видається ще terra incognita – ми би хотіли відкрити нашу слов’янську близькість», – наголосив декан Богословського факультету Опольського університету.

 

Опольський університет співпрацює близько з 20 університетами, не лише у Європі. Підписання угоди з Українським католицький університетом – це перший крок у співпраці Опольського університету зі Східними партнерами.

 

 

Довідка.

Опольський університет створений 1994 року в результаті злиття двох навчальних закладів: Педагогічного інституту ім. Сілезьких Повстанців (1950-1994) та існуючої з 1981 року Опольської філії Католицького університету у Любліні. Це спільнота студентів, вчених і адміністративних співробітників, що організовують навчальний процес, нараховує 20 тисяч осіб. В Опольському університеті читають лекції видатні польські та європейські вчені, митці та інтелектуали.

Опольський університет є науковим центром, що динамічно розвивається. Зараз тут діє вісім факультетів – філологічний, історії та педагогіки, богослов’я, факультет математики, фізики та інформаційних технологій, факультет природничих і технічних наук, факультет економіки, факультет права і адміністрації, факультет хімії.

Джерело: ucu.edu.ua