//

Сестра Марія Серафима Найсвятішого Серця - нова блаженна

У суботу, 28 травня 2011 р., в містечку Файккіо в південноіталійському регіоні Кампанія, проголошено блаженною сестру Марію Серафиму Найсвятішого Серця (в миру Клотильда Мікелі). З доручення Святішого Отця Бенедикта XVI беатифікацію провів кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації в справах святих, з яким співслужили місцеві єпископи та єпископ з батьківщини нової блаженної.

 

Клотильда Мікелі народилася 11 вересня 1849 року в містечку Імер на півночі Італії. Маючи вісімнадцять років, під час щоденної молитви в парафіяльному храмі вона отримала від Пречистої Діви Марії послання про Божу волю щодо неї: заснувати чернечий інститут, посвячений адорації Пресвятої Тройці через Найсвятіші Тайни й служінню ближнім. Після різних паломництв з метою виконати це завдання, подолавши різні труднощі й незрозуміння, вона прибула до Казерти неподалік Неаполя. Там, з допомогою священика Френческо Фуско, у 1881 році заснувала Інститут Сестер святих Ангелів, в якому складаючи чернечі обіти, взяла ім’я Марія Серафима Найсвятішого Серця, яке було їй вказане під час містичного досвіду 1867 року.

 

Протягом свого життя Мати Марія Серафима заснувала 15 осередків нового Згромадження, названі «домами місій». 24 березня 1911 року вона померла в опінії святості, проживши життя, цілковито віддане молитві та служінню найубогішим.

 

«Завжди будьте ангелами світла та милосердя, щоб на двох крилах слова та доброго прикладу, вести душі до Бога», – навчала Мати Серафима своїх послідовниць. Сьогодні вони, вірні харизмі засновниці, працюють у школах, парафіях, лікарнях, служать похилим віком та людям з особливим потребами в Італії, Бразилії, Філіппінах, Індонезії та Беніні.

 

Джерело: Радіо Ватикан