//

Єгипетський єзуїт: багато мусульман просять християн залишитись на Близькому Сході

Кількість християн на Близькому Сході невпинно зменшується. На початку минулого століття вони становили 20 відсотків мешканців цього регіону. На даний час вважається, що тепер їх стало на половину менше. В Єрусалимі і Назареті визнавці Христа становлять 2 відсотки мешканців. Найбільше християн в цьому регіоні живуть в Лівані, де становлять 1/3 суспільства.


"Світ ісламу все більш радикально бореться із світовою владою, яку визначає поняттям "Захід". А він, в свою чергу, ототожнюється з християнством, тому труднощі збільшуються", – зазначає ісламолог і знавець близькосхідної тематики, о. Самір Халіл Самір, ТІ.


"Чим більше християн покидають цей край, тим більшою меншиною вони стають, тим більше під загрозу падають певні принципи, такі як, наприклад, права людини, – розповів в інтервʼю Ватиканському Радіо єгипетський єзуїт. – Разом із скороченням християнських елементів ми відступаємо не лише з політики і економіки, але перш за все з того, що повʼязано з правами людини: становища жінок, релігійної свободи і свободи загалом, сусупільного розвитку, прав найубогіших і найслабших. З цього приводу ми часто чуємо від мусульман, інтелектуалів, політиків і людей культури: "Просимо вас, не виїжджайте! Залишіться. Ми жили разом впродовж століть". Такі слова я чую часто".


О. Самір підкреслює, що для того, щоб різні культури і релігії могли жити разом на цій території, вони повинні трактувати одна одну як такі, що взаємно збагачують себе, а не становлять якусь загрозу. Ще однією умовою є також дотримання принципу рівності і запровадження законодавства, яке б нікого в цій країні не дискримінувало.


За матеріалами pl.radiovaticana.va