//

В Іспанії освятили наріжний камінь під забудову нового греко-католицького храму

26 серпня 2012 року в м. Уельва, що в Іспанії, Владика Діонісій  (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, освятив хрест, наріжний камінь та ікону святих рівноапостольних Кирила і Методія, на честь яких і буде зведено новий храм. Ця подія викликала великий резонанс серед всіх українців в Іспанії, адже серед присутніх на освяченні були греко-католики із Севільї, Хересу, Альмерії та Португалії, - повідомили у прес-службі парафії Святих рівноапостольних Кирила і Методія.


Перед освяченням о. Дмитро (Савчук), парох місцевої громади УГКЦ, зачитав Фундаційну грамоту українською та іспанською мовами, яку було вкладено в капсулу. Владику Донісія зустрічали українські діти та о. Святослав (Миронюк), капелан дієцезій Гранади та Кордоби (Іспанія). Слід відзначити, що гості із Португалії подарували парафіянам м. Уельва ікону з зображенням святих Кирила і Методія.

Трохи згодом у храмі Святого апостола Петра розпочалася Архиєрейська Служба Божа, яку очолив Владика Діонісій. У своєму слові до парафіян архиєрей наголосив на важливості побудови нового українського храму УГКЦ в Іспанії, тому що «українці, які тут проживають, - вже не заробітчани, а нова українська діаспора». На думку промовця, майбутній храм має стати не тільки духовним, а й важливим культурним центром, який допоможе вірним, котрі зараз відірвані від рідної землі, «не втратити в серцях України». Владика подякував Єпарху Хосе Вілаплану за сприяння в розвитку УГКЦ в м. Уельві, представникам мерії та Уряду за виділення земельної ділянки для побудови храму.


По закінченні Літургії  молодь та діти провели концерт, присвячений Дню Незалежності України. На згадку про цей день Владика Діонісій подарував  кожному парафіянину іконку Гошівської Богородиці.

 


Джерело: www.chiesaucraina.it/