//

Папа Бенедикт XVI прийняв делегацію Константинопольського Патріархату

В рамках вже традиційного обміну візитами між Церквами Риму та Константинополя, започаткованого 1969 року, до Ватикану для участі у святкуваннях престольного празника Верховних Апостолів Петра і Павла прибула делегація Константинопольського Патріархату, яку очолює Високопреосвященніший Еммануель Адамакіс, Митрополит Франції, Керівник Офісу православної Церкви при Європейському Союзі. В свою чергу, наприкінці листопада до Стамбулу приїжджає ватиканська делегація, щоб взяти участь у святкуваннях свята святого Апостола Андрія.

 

У четвер, 28 червня 2012 р., православну делегацію прийняв Папа Бенедикт XVI. «Ваша присутність тут у Римі з нагоди празника святих Апостолів Петра і Павла дає нам слушну нагоду спільно піднести подячну пісню за чудесні речі, які Божественна благодать, джерело будь-якого добра, здійснила в житті двох Апостолів (...) та подякувати Господу Богу за надзвичайні діла, які Він учинив і далі чинить в Церкві через апостолів», – сказав Папа, зазначаючи, що саме їхня проповідь, підтверджена мучеництвом, є міцним фундаментом Церкви, в якому також знаходимо спільне коріння.

 

Єпископ Риму висловив побажання, щоб ця зустріч та молитва за заступництвом святих Петра і Павла, наблизила той день, коли Господь, багатий милосердям, дасть нам дочекатися того, що «зможемо спільно розділити Євхаристійну трапезу». Папа пригадав, що цього року відзначатиметься 50-річчя відкриття Другого Ватиканського Собору, в якому спостерігачами були також представники Константинопольського Патріархату. З часів цього собору розпочався новий етап у стосунках між Константинопольською та Римською Церквами.

 

Бенедикт XVI подякував членам делегації та запевнив у своїх молитвах за те, «щоб Господь Бог дарував сили та здоров’я Його Святості Вартоломеєві І, й дарував мир та процвітання Вселенському Патріархатові. Нехай ж Господь подасть нам усім дар дедалі повнішого сопричастя, згідно з Його волею, щоб ми могли “одним серцем й одними устами”, завжди прославляти Його ім’я», – побажав Папа.

 

Джерело: Радіо Ватикан