//

Чи приймуть лефевристи Доктринальну преамбулу?

Текст Доктринальної преамбули з поправками, який представила Конгрегація Доктрини Віри настоятелеві Братства св. Пія X єпископові Бернардові Фелле, є "неприйнятним", – наголосив 25 червня в конфіденційному циркулярі до голів спільнот лефевристів генеральний секретар Братства о. Крістіан Тувено.

 

Справу остаточно вирішить капітула Братства, що відбудеться в липні. З її засідань виключили єпископа Річарда Вільямсона. О. Тувено нагадує, що єпископ Фелле відповів на лист кардинала Вільяма Левади від 16 березня, в якому префект Конгрегації Доктрини Віри "намагався нав'язати Доктринальну преамбулу, представлену 14 вересня 2011 року". Ця відповідь, що датується 15 квітня, має намір "вийти з глухого кута, який створила преамбула". Згідно з "різними відповідними джерелами", цей текст "мав задовольнити Святішого Отця".

 

Однак 13 червня кардинал Левада вручив єпископові Фелле "його текст з квітня, але поправлений таким чином, що він містить пропозиції з вересня 2011 року". Голова Братства "відразу ж повідомив йому, що не може підписати цього нового документу", який є "абсолютно неприйнятним". – Найближча капітула допоможе відпрацювати позицію у цій справі, – каже о. Тувено.

 

Він також повідомляє членів капітули, що голова Братства позбавив участі в ній єпископа Річарда Вільямсона "за його заяви, що закликають до бунту", і постійну непокору. Він також заборонив йому брати участь у священичому свяченні домініканців і капуцинів, які мають відбутися в осередку лефевристів в Швейцарії. Їх спочатку запланували на 29 червня, але відклали, бо єпископ Фелле хоче спочатку довідатися "про лояльність спільнот, перш ніж висвячувати їхніх кандидатів".

 

Про ці проблеми також говорив о. Ален-Марк Нелі, другий генеральний помічник Братства, на зустрічі зі священиками французького дистрикту, яка відбулася 21 червня. Він визнав, що останні поправки до Доктринальної преамбули не задовольняють Братство, коли йдеться про істотні пункти вчення ІІ Ватиканського Собору і післясоборного Місала. Він оголосив, що голова Братства представить його відповідь  після капітули. Єпископ Фелле, здається, переконаний про входження в повне спілкування з Апостольським Престолом, чого прагне також Бенедикт XVI. Ось чому о. Неллі наголосив на останніх словах з повідомлення Братства після червневої зустрічі з Конгрегацією Доктрини Віри, в яких йдеться про надію продовжити діалог, щоб знайти "вихід для добра Церкви і душі".

 

Нагадаємо, що прийняття преамбули, яку представив Братству св. Пія X Святий Престіл, є необхідною умовою для того, щоб залучити його до структури Католицької Церкви.

 

За матеріалами: info.wiara.pl