//

Гвардія Папи одягне нові обладунки

Швейцарська гвардія вперше за останні 500 років отримає нові обладунки та озброєння. Їх виготовляють в австрійській кузні сім'ї Шмідбергерr у Мельні (район Кірхдорф).

 

Кузня існує від 14-го ст. і спеціалізується на виготовленні історичної зброї та броні. Ці вироби можна побачити в міжнародних оперних і драматичних театрах, в музеях, у колекціонерів, історичних спілках та на на турнірах і бійцівських виставах.

 

Деталі угоди зі Святим Престолом не розголошують. Йоганн Шмідбергер керує кузнею разом з братом Георгом в містечку, що налічує 3500 жителів.      

                                                                     
Родина коваля Ханса Шмідбергера від 15-го ст. проживає в Мельні, у Верхній Австрії. Уже 470 років сім'я кує зброю для графів Кхефенхюллер. Минулого року робота пожвавилася. «Ми отримали замовлення Швейцарської гвардії на виробництво 80 обладунків. Особлива умова полягає в тому, що має бути застосована середньовічна ковальська техніка», – говорить Ханс Шмідбергер.


Упродовж наступних 7 років для Швейцарської гвардії у Ватикані ковалі зроблять 80 комплектів спорядження.
Щоб спорядити всіх гвардійців у Ватикані, Георг і Йоганн будуть працювати ще приблизно 5 років.
Швейцарська гвардія налічує як правило 110 чоловіків вже півтисячоліття. Гвардійці охороняють Папу Римського, контролюють входи і виходи в державу Ватикан, несуть чергування та почесні служби. До того ж, вони супроводжують церковного керівника в подорожах.

 

Вступити в гвардію можуть громадяни Швейцарії чоловічої статі, які не мають судимостей, є добрими католиками, що відслужили військову службу. Контракт укладають як мінімум на 2 роки. А коли хтось бажає стати алебардистом, повинен бути не нижче 1,74 м, не старше 30 років і неодруженим. Всі інші мають право одружуватися.

 

Церемонія прийняття нових членів традиційно відбувається 6 травня – 1527 року цього дня було вбито 147 гвардійців під час гнападу на Рим. Гвардія охороняє Наступника Петра від 1506 року.

 

Спорядження, яке швейцарська гвардія одягає з особливої нагоди, виготовлене ще 16-го сторіччя. Незважаючи на доволі непоганий вигляд, все ж на ньому позначились роки, а ще – люди сьогодні більші, ніж 1506.
Ковалів з Мельну запросили до Риму 2008 року, вони уважно оглянули броню, вивчили деталі, зробили першу розкішну броню для коменданта за 700 робочих годин і цим переконали його і гвардію, що їхня робота – якісна.

 

Обом ковалям потрібно 140 годин, щоб виготовити обладунки без наплічників. Це майже 4 тижні.

 

Броня – це сталевий пласт товщиною 3 мм на початку. При 900 – 1250° її можна викувати правильної форми і величини. Потім за допомогою маленького молота ковалі вибивають потрібну форму. Щоб сталь заблищала, озброєння шліфють вручну. Наприкінці процесу використовують наждачний папір, спершу грубий, потім тонший, доти, поки більше буде не видно шліфувальних смуг.


                                                                                                           
Нові шоломи для гвардії не замовляли, їх вже оновлювали 1912 року, мечі та алебарди теж залишають старі, а також дещо виготовлять у Мельні. Вартість усіх обладунків бере на себе Швейцарія.

 

За матеріалами bigpicture.ru / olgina67.livejournal.com