//

Європейський день за неділю без праці

У неділю, 4 березня 2012 р., «Європейський альянс за неділю» – мережа, що об’єднує церковні, культурні, спортивні та профспілкові організації з різних країн Євросоюзу – закликає своїх членів провести «Європейський день неділі без праці». У спеціальній декларації з цієї нагоди читаємо, що «в час економічної та фінансової кризи, коли соціальні права та права робітників зазнають дедалі сильнішого тиску, неділя, вільна від праці, є чітким та видимим виявом того, що люди та наші суспільства не залежать виключно від праці та економіки».

 

Організатори акції зазначають, що всі громадяни мають право на гідний розпорядок праці, а в неділю повинні працювати лише найнеобхідніші служби. Тому, слід змагатися за те, щоб законодавство дедалі краще захищало здоров’я, безпеку та гідність кожної людини, зокрема, сприяючи гармонізації між професійною діяльністю та родинним життям.

 

Узгодження часу праці з часом для людини та захист неділі, як вихідного дня, стосуються не лише Європи. Це питання, зокрема, порушуватиметься і під час VII Всесвітньої зустрічі родин, яка за участю Папи Бенедикта XVI на початку літа проходитиме в Мілані.

 

Джерело: Радіо Ватикан